در گزارش لیمو بلاگ اعلام شد؛

برای رفع آلودگی هوا از پژوهشگران كمك نمی گیرند

برای رفع آلودگی هوا از پژوهشگران كمك نمی گیرند

به گزارش لیمو بلاگ عضو گروه آلودگی هوای دانشگاه تهران با اعلان اینکه از پژوهشگران برای رفع آلودگی هوا درخواستی نمی گردد، اظهار داشت: این رها شدگی در موضوع رفع آلودگی هوا به خوبی دیده می شود.دکتر علیرضا نورپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: چندسالی می شود که اقلیم های خشک، نیمه خشک و… اقلیم جدید وارونگی به وجود آمده است.
عضو هیأت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران افزود: معمولاً این وارونگی از ماه آخر پاییز تا اسفندماه به وجود می آید و تنها مخصوص کلان شهرها نیست.
نورپور اشاره کرد: این مواقع توده های هوا از سطح زمین بلند نمی شوند و هوای آلوده به سطح زمین نزدیک تر می شود که این آلودگی از منابع متحرک همچون خودرو ها و منابع ساکن مانند کارخانه ها و… ایجاد می شوند. عضو هیأت علمی دانشگاه تهران افزود: در تهران و نه در اطراف تهران کارخانجات با سوخت فسیلی بدتر از مازوت کار می کنند منتها کسی کاری به آنها ندارند. وی افزود: حالا در غرب تهران صنایع بزرگ و خودروسازی ها فعالیت می نمایند که این خود موجب آلودگی می شود.
به گفته وی یک دهه است که این آلودگی هوا در کشور ما دیده می شود ولی اتفاق خاصی در امتداد رفع آن نیفتاده؛ در صورتی که یک زمانی مکزیک آلوده ترین شهر بود و با اقداماتی که طی یک دهه انجام دادند حالا به پاک ترین شهر تبدیل گشته است.
عضو گروه آلودگی هوای دانشگاه تهران اشاره کرد: حالا می بینیم که آمار کرونا بطور رسمی اعلام می شود اما آمار مرگ و میر آلودگی هوا اعلام نمی گردد برای اینکه منبعی برای شناسایی آن وجود ندارد.
نورپور اضافه کرد: یکی از دلیلهای مرگ و میر در کرونا این است که ریه های ما تحت تأثیر این آلودگی ها بوده و ریه های ما بستری برای رشد کرونا می شود.
وی با تاکید بر اینکه این آلودگی ها ریه ها را تضعیف می کند، اظهار داشت: همین موضوع میزان تلفات کرونا را نیز می افزاید و از طرف دیگر بیماریهای در رابطه با خون و کبد، سرطان، مشکلات عصبی و… که حالا بیش از اندازه دیده می شوند همگی متأثر از آلودگی هوا هستند.
نورپور با اعلان اینکه این آلودگی هوا گرفتار یک رهاشدگی از هر طرف شده است، اظهار داشت: حالا نیز می بینیم که سیاهه انتشار آلودگی هوا وجود ندارد و این نشان میدهد که افرادی که دراین زمینه فعالیت می نمایند کاردان نیستند.
وی با اشاره به نقش پژوهشگران در رفع آلودگی هوا اظهار داشت: در حقیقت لازم است که از پژوهشگران برای حل این آلودگی ها درخواست شود، اجازه بدهند تا کاری انجام دهند منتها از آنان درخواستی نمی گردد.
عضو گروه آلودگی هوای دانشگاه تهران اشاره کرد: هم اکنون پروژه های آلودگی هوا دست افراد آگاهی نیست؛ در حقیقت نه آگاه هستند و نه کار را به افراد آگاه و پژوهشگران می سپارند یا از افراد با سواد کمک گرفته می شود.
وی اظهار داشت: حالا در مرحله ای هستیم که باید موضوع بحث دولت و مجلس آلودگی هوا و رفع آن باشد.


منبع:

1399/10/26
23:11:07
0.0 / 5
1286
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵