معاون پژوهشی وزارت علوم تاكید كرد؛

توسعه مراكز رشد در شهرستانها رسالت مهم پارك های جامع استانی

توسعه مراكز رشد در شهرستانها رسالت مهم پارك های جامع استانی

به گزارش لیمو بلاگ معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تشکیل، تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان ها را مهم ترین رسالت پارک های جامع استانی دانست.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از وزارت علوم، غلامحسین رحیمی در نشست رؤسای پارک های علم و فناوری که در محل پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین رسالت پارک های جامع استانی اهتمام به تشکیل و تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان های مختلف یک استان است. این فرآیند می تواند به جوانان تحصیل کرده شهرستان ها کمک شایانی در کسب وکارهایشان کند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خاطرنشان کرد: مراکز رشد جوانه هایی هستند که از دل آنها مهم ترین شرکتهای فناوری کشور بیرون می آید.
وی در ادامه ضمن اشاره به اثر اجتماعی پارک های علم و فناوری اضافه کرد: یکی از پرسش های اساسی این است که اثر اجتماعی پارک ها چیست؟ اگر ما بگوییم که پارک های علم و فناوری، نهادهایی هستند که میزبان تعدادی شرکت هستند، اصلاً مزیت بزرگی محسوب نمی گردد. امروزه نزدیک به یک سوم شرکتهای دانش بنیان ما در پارک ها مستقر هستند که این عدد بزرگی نیست.
رحیمی درباره اثربخشی پارک های علم و فناوری تصریح کرد: اگر بخواهیم اثربخشی پارک های علم و فناوری را ببینیم، باید بپرسیم چقدر توانستند شرکت هایی که در بطن خود پرورش داده اند را تحویل جامعه دهند، یعنی چند شرکت در استان به اصطلاح دانش آموخته این پارک ها هستند
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تشکیل، تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری در شهرستان ها را مهم ترین رسالت پارک های جامع استانی دانست و اضافه کرد: پارک های علم و فناوری در سرتاسر کشور یکسان توسعه پیدا نکرده اند و رویدادهای فناورانه نامتوازن است و تقریباً برابر نیست.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در انتها اضافه کرد: خوشبختانه بعضی از پارک های علم و فناوری شهرستان ها توجه زیادی به حوزه فرهنگ و هنر دارند و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی هم به صورت ویژه در این عرصه فعالیت می کند که بستری بسیار پول ساز است.


منبع:

1399/10/26
23:51:59
0.0 / 5
1160
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان لیمو بلاگ