ارائه سامانه ای برای ارتباط گسترده شركت های دانش بنیان و صنعت

ارائه سامانه ای برای ارتباط گسترده شركت های دانش بنیان و صنعت

لیمو بلاگ: یک شرکت دانش بنیان موفق شد بوسیله ایجاد سامانه ارائه نیازمندی ها و توانمندی ها با همکاری شرکت های صنعتی استان البرز، بیش از 10 نیاز فناورانه صنایع را پاسخ دهد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، علیرضا رضایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این مجموعه دانش بنیان باتوجه به نیاز مبرم صنایع مختلف به تکنولوژی های جدید کوشش کرد تا بعنوان یک کارگزار حرفه ای تبادل فناوری عمل کند، بدین جهت یکی از وظایفی که این مجموعه برای خود تعریف کرده است، بازاریابی و فروش محصولات فناورانه دانش بنیان است.
وی انتقال فناوری را از دیگر خدمات این شرکت دانش بنیان عنوان نمود و تصریح کرد: این حوزه شامل شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی و رفع آنست و دراین زمینه از همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان البرز نیز بهره مند شدیم و با کمک این نهاد، نیازهای مختلف فناورانه شرکت های صنعتی را شناسایی کردیم.
رضایی افزود: بعد از آن در بین فعالان فناور و مخترعان و فعالان دانش بنیان جستجو می نماییم تا ببینیم چه کسی از توانایی پاسخگویی به این نیاز فناورانه برخوردارست. در نهایت نیز میان شرکت دانش بنیان و شرکت صنعتی یک تفاهم همکاری منعقد می شود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به کارهای دانش بنیان صورت گرفته در این شرکت اضافه کرد: در سال قبل یکی از بزرگترین رویدادهای کارآفرینانه کشور توسط این شرکت دانش بنیان اجرا شد. در این رویداد ۵۵۲ نشست رو در رو انجام شد و در مجموع ۱۷۶ نیاز فناورانه از سراسر کشور در این رخداد عنوان شد.
این فعال دانش بنیان در ادامه ضمن اشاره به کارهای صورت گرفته برای توسعه تبادل فناوری، اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای این شرکت، جذب سرمایه برای استارتاپ ها است. به همین دلیل یک سامانه تاسیس کرده ایم که استارتاپ ها و سرمایه گذاران به آن مراجعه می کنند و طرح ها و درخواست های خودرا بارگذاری می کنند. در نهایت نیز قرارداد همکاری میان این دو بخش، منعقد می شود.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی همین طور بیان کرد: هم اکنون نیز یک سامانه جدید تاسیس کرده ایم تا نیازهای فناورانه ادارات، نهادها، سازمان ها، وزارتخانه ها و شرکت های مختلف را که به صورت پراکنده مطرح گردیده است، در آن به صورت متمرکز و تجمیعی ارائه شود.
منبع:

1399/10/29
17:43:20
0.0 / 5
894
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵