براساس اسناد جدید؛

قرارداد رژیم صهیونیستی با فایزر فاش شد

قرارداد رژیم صهیونیستی با فایزر فاش شد

برپایه اسناد جدید، فاش شده که رژیم صهیونیستی با شرکت واکسن سازی فایزر قراردادی امضا کرده تا در ازای واکسن کرونا، اطلاعات افراد واکسینه شده را در اختیار شرکت قرار دهد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از آسوشیتدپرس، این خبرگزاری بین المللی در گزارشی به قرارداد میان رژیم صهیونیستی و شرکت فایزر پرداخته است.
طبق قرارداد مذکور، رژیم صهیونیستی در ازای دریافت واکسن به فایزر وعده داده تا انبوهی از اطلاعات پزشکی دریافت کنندگان واکسن را در اختیار این شرکت قرار دهد.
جزئیات این قرار داد به رژیم صهیونیستی اجازه می دهد یکی از اولین مناطقی باشد که بخش اعظم جمعیت خویش را در مقابل کووید ۱۹ واکسینه می کند و در مقابل، اطلاعات در ارتباط با تزریق را که در واقع جزئی از تحقیقات به شمار می آید به شرکت تولید کننده عرضه نماید.
اما منتقدان اشاره می کنند چنین قراردادی از لحاظ اخلاقی چالش های مهمی در بر دارد همچون آنکه احتمال نقض حریم شخصی افراد وجود دارد.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اوایل ماه جاری میلادی اعلام نمود با مدیر ارشد اجرایی شرکت فایزر قراردادی امضا کرده تا ارسال واکسن به این منطقه را تسریع کند.
او در اینباره اظهار داشت: اسرائیل اطلاعات آماری خویش را با فایزر و تمام جهان به اشتراک می گذارد و این امر به توسعه استراتژی هایی برای مقابله با کووید ۱۹ کمک می نماید.
این در حالی است که نه رژیم صهیونیستی و نه فایزر فاش نکرده اند که هزینه واکسن ها چگونه پرداخت می شود. اما وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی این قرارداد را یک معامله برنده برای هر دو طرف توصیف کرده است. البته رسانه های رژیم صهیونیستی ادعا می کنند این منطقه برای دریافت واکسن فایزر حداقل ۵۰ درصد بیشتر از کشورهای دیگر هزینه پرداخت کرده است.
از سوی دیگر بر اساس گزارش ها این اطلاعات با سازمان جهانی بهداشت هم به اشتراک گذاشته می شود اما WHO تابحال به سوالات در اینباره پاسخی نداده است.
این در حالی است که اوایل ماه جاری سازمان جهانی بهداشت از شرکتهای داروسازی و کشورهای ثروتمند خواست تا قراردادهای دوجانبه درباره واکسن امضا نکنند چونکه به تلاشهای سازمان ملل برای توسعه دسترسی به واکسن خسارت می زند.
هنوز به صورت دقیق معلوم نیست اطلاعات چگونه با شرکت فایزر به اشتراک گذاشته می شود. اما بر اساس گزارش های موجود رژیم صهیونیستی به صورت هفتگی اطلاعات درباره گروه های سنی با خصوصیت های نژادی، قومیتی، جنسیتی و.. را در اختیار فایزر قرار می دهد.
واکسن فایزر که با همکاری شرکت آلمانی «بی و ان» تک ساخته شده از جانب سازمان غذا و دارو آمریکا و آژانس دارویی اتحادیه اروپا اجازه استفاده اضطراری دریافت کرده است. با این وجود هنوز مشخص نیست واکسن مذکور ایمنی دراز مدت در بدن دریافت کنندگان ایجاد و از انتقال ویروس جلوگیری می کند یا خیر.
این درحالی است که میزان اعتماد به واکسن فایزر در سطح جهان در حال کاهش است.
دو روز بعد از آغاز تزریق واکسن فایزر در انگلیس دو نفر از کادر درمان با عوارض جانبی روبرو شد. دو پرستار در ایالت آلاسکا هم گرفتار همین مشکل شدند. اما این آخر چالش فایزر نبود.
یک پرستار و یک پزشک در دو ایالت مختلف آمریکا چند روز بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ به این بیماری مبتلا شدند. بعد از آن اندک اندک آمار عوارض جانبی شدید در کشورهای دیگر و حتی مرگ و میر بعد از دریافت واکسن فایزر هم اعلام گردید. بعنوان مثال یک پرستار ۴۱ ساله پرتغالی دو روز بعد از دریافت واکسن جان باخت. در سوئیس هم یک فرد دو روز بعد از دریافت واکسن در خانه سالمندان فوت کرد. همینطور در نروژ هم ۲۳ نفر در ارتباط با تزریق این واکسن قربانی شدند.
از سوی دیگر دولت استرالیا هم مشغول انجام تحقیقاتی درباره ایمنی این واکسن است.


منبع:

1399/10/30
22:43:10
0.0 / 5
1113
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲