جاسوسی تكنسین آمریكایی از دوربین های مداربسته صدها مشتری

جاسوسی تكنسین آمریكایی از دوربین های مداربسته صدها مشتری

یک تکنسین دوربین های مداربسته در تگزاس آمریکا به دلیل دسترسی غیرقانونی به دوربین های امنیتی صدها خانواده در این کشور مجرم شناخته شد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از زد دی نت، این فرد تمامی لحظات خصوصی زندگی خانواده های آمریکایی را از راه دوربین های مداربسته امنیتی زیر نظر می گرفت.
فرد مجرم تلسفورو آویلز نام دارد و ۳۵ ساله است. وی از نوامبر سال ۲۰۱۵ تا مارس سال ۲۰۲۰ مرتکب جرایم مذکور شده است. وی طی این مدت پشتیبان فنی شرکتی به نام ای دی تی بوده که خدمات امنیتی به منازل عرضه می کرده است.
این فرد خود با رفتن به منازل مردم دوربین های امنیتی را در خانه های آنها نصب می کرد و بگونه ای این دوربین ها را تنظیم می کرد تا از راه اپلیکیشن پالس شرکت ای دی تی در دسترس باشند.
شرکت ای دی تی می گوید این کارمند قوانین آنرا نقض کرده و با افزودن ایمیل شخصی خود به اپلیکیشن پالس ای دی تی در جریان نصب و آزمایش دوربین ها به تصاویر آنها دسترسی داشته است. تخلف این فرد در ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ و در زمانی کشف شد که برخی مشتریان ای دی تی از ثبت آدرس ایمیل آویلز در پیکربندی اپلیکیشن های پالس خود آگاه شدند و مبحث را به شرکت مورد اشاره گزارش کردند.
این آمریکایی به دوربین های مداربسته ۲۰۰ مشتری ای دی تی دسترسی داشته و بیشتر از ۹۶۰۰ بار این کار را انجام داده است. وی به حداکثر ۵ سال زندان و پرداخت حداکثر ۲۵۰ هزار دلار جریمه محکوم خواهد شد. شرکت ای دی تی هم به همین علت تحت تعقیب قرار گرفته است.


منبع:

1399/11/05
14:19:50
0.0 / 5
834
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲