چالش جدید در ایالات متحده؛

نرم افزار ضعیف توزیع واكسن كرونا را در آمریكا كند كرد

نرم افزار ضعیف توزیع واكسن كرونا را در آمریكا كند كرد

بررسی های دانشگاه ام آی تی نشان داده است استفاده از یک نرم افزار بد و ضعیف برای برنامه ریزی توزیع واکسن کرونا در آمریکا، بر روی این روند تأثیر منفی گذاشته است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ورج، آمریکا در شرایطی که با آمار مرگ و میر بسیار بالای ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا مبتلاست، نتوانسته یک سیستم نرم افزاری مناسب برای توزیع دقیق واکسن کرونا را هم به کار بگیرد.
در حال حاضر طراحی یک نرم افزار و استفاده از آن در وبسایت های اینترنتی برای ثبت نام به منظور تزریق واکسن کرونا به چالشی جدی در ایالات متحده تبدیل شده است و این ضعف مدیریتی باوجود گذشت حدود یک سال از شیوع کرونا باعث نارضایتی و انتقادهای گسترده شده است.
منتقدان می گویند عملکرد مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها در این حوزه ضعیف بوده و آنها هنوز هم در این حوزه نتوانسته اند آمادگی لازم را کسب کنند. این مرکز به جای خریداری یک نرم افزار مناسب جهت استفاده عمومی، ۴۴ میلیون دلار هزینه صرف خریداری یک نرم افزار به نام سیستم مدیریت واکسن یا VAMS کرده که توسط یک شرکت مشاوره ای به نام Deloitte ساخته شده است.
برای این کار هیچ مناقصه ای برگزار نشده و نرم افزار مورد اشاره چنان ضعیف بوده که برخی ایالات آمریکا مجبور شده اند برای طراحی یک سیستم مناسب توزیع واکسن با یکدیگر متحد شده و سیستم های کامپیوتری جدیدی را به کار بگیرند.
به گفته شاغلان در بخش بهداشت و درمان در ایالت ویرجینیا و برخی ایالت های دیگر، نرم افزار مورد اشاره به صورت تصادفی برخی قرارهای ملاقات را لغو و حذف می کند، ثبت نام افراد برای تزریق واکسن را به صورتی غیرقابل اعتماد و ناقص انجام می دهد و داشبورد آن برای ثبت سوابق نقص های گوناگونی دارد.
این نرم افزار تنها در محیط مرورگر کروم به خوبی کار می کند و با مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت ناسازگار است. طراحی محیط نرم افزار با گوشیهای هوشمند چندان سازگار نیست و برخی دکمه های آن مانند next یا بعدی بر روی مرورگر گوشی قابل مشاهده نیستند. مشکلات این نرم افزار چنان جدی است که حتی پزشکان و افراد تحصیل کرده از استفاده از آن اظهار نارضایتی کرده اند.


منبع:

1399/11/12
14:15:29
0.0 / 5
1038
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴