حمایت مجلس شورای اسلامی از استارت آپهای حوزه پزشكی

حمایت مجلس شورای اسلامی از استارت آپهای حوزه پزشكی

دبیر اول کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس آمادگی دارد که از استارت آپهای حوزه پزشکی حمایت کنند تا محصولات داخلی توسعه پیدا کنند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، دکتر فاطمه محمدبیگی امروز در شانزدهمین رویداد دوشنبه های استارت آپی در حوزه تجهیزات پزشکی که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به اینکه هم اکنون ایران در بعضی از حوزه های فناوری جز ۱۰ کشور اول دنیاست، اظهار داشت: دستاوردهای امروز محققان کشور در زمینه تجهیزات پزشکی نشان داده است که پژوهشگران ایرانی محصولات نوینی در این حوزه ها دارند که گرافت های استخوانی و ونتیلاتور نمونه ای از اینها هستند.
محمدبیگی اظهار داشت: در ابتدای انتشار کرونا دستگاههای اکسیژن ساز، ماسک، محلول های ضد عفونی کننده و تجهیزات پزشکی و محافظتی از نیازهای کشور به شمار می رفت اما محققان در شرکتهای دانش بنیان توانستند این نیاز را برطرف کنند.
به گفته وی، امروز پس از گذشت ۱۱ ماه از شیوع اپیدمی کرونا می بینیم که کشور از ونتیلاتورهای تولید داخل استفاده می نماید.
دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر این روند نیاز داشتن به چنین تجهیزاتی در کشور ادامه داشت همانند بعضی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا و آمریکا و انگلستان مجبور بودیم ماسک اکسیژن را از صورت بیماری برداریم و به بیمار دیگری متصل نماییم.
وی تصریح کرد: اما حالا با درایت گردانندگان این حوزه، پارک های علم و فناوری، تولید کنندگان توانستیم ونتیلاتورهای داخلی را در بیمارستان ها به کار بگیریم.
محمدبیگی با تکیه بر هدایت سرمایه های کشور به سمت تولید محصولات داخلی اظهار داشت: ایران کشوری است که در شرایط بحران قادر به مدیریت امور کشور است.
وی با تکیه بر لزوم عرضه خدمات پزشکی ارزان قیمت، اظهار داشت: ما آمادگی پشتیبانی از استارت آپهای ویژه را داریم و امیدوار هستیم که اتفاقات خوبی در این عرصه رخ دهد.
جذب سرمایه ۲۱ میلیارد تومانی توسط استارت آپهای ۱۵ حوزه
مصطفی بغدادی امروز در در شانزدهمین رویداد دوشنبه های استارت آپی در حوزه تجهیزات پزشکی که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق نوآوری در دوشنبه های استارت آپی میزبان بیشتر از ۱۰۰ استارت آپ به صورت حضوری بوده است.
وی ضمن اشاره به برگزاری ۱۵ رویداد استارت آپی در صندوق نوآوری و شکوفایی بیان نمود: طی این رویدادها ۲۸۰ میلیارد تومان درخواست تأمین سرمایه از جانب استارت آپها داشتیم که از این میزان ۲۱ میلیارد تومان توسط استارت آپ ها جذب سرمایه شده اند.

1399/11/13
15:40:03
0.0 / 5
1448
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴