تولید بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول از طرف ۳۰۰ شركت دانش بنیان دانشگاه امیركبیر

تولید بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول از طرف ۳۰۰ شركت دانش بنیان دانشگاه امیركبیر

به گزارش لیمو بلاگ مدیر مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه از طرف بیش از 300 شرکت فناور و دانش بنیان این دانشگاه بیش از 400 خدمت و محصول دانش بنیان ارائه می شود، اظهار داشت: علاوه بر آن پروژه ملی ابررایانه در این دانشگاه درحال انجام است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر علی نیکبخت در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینای دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده، ۱۱ پژوهشکده، ۲۵۰ آزمایشگاه پژوهشی و آموزشی و همین طور دارای ۵۳۶ عضو هیات علمی، ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف، حدود ۶۶ هزار فارغ التحصیل و دارای بیش از هزار ثبت اختراع داخلی و خارجی است.
وی اشاره کرد: تا حالا توسط اساتید این دانشگاه بیش از ۳۱ هزار و ۵۰۰ مقاله در ژورنال ها و کنفرانس های بین المللی چاپ شده است که از این بین بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ مقاله ISI است و این دانشگاه در زمینه مستندات علمی و ارجاعات رتبه نخست کشور را به خود مختص کرده است.
نیکبخت اشاره کرد: بر طبق رتبه بندی QS این دانشگاه رتبه ۴۷۷ دنیا را دارد و درباب بحث ارجاعات نیز رتبه ۱۷ بین المللی و نخست کشور را به خود مختص کرده است که این مورد نشان از کیفیت بالای پژوهش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
مدیر مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه تعداد قراردادهای صنعتی این دانشگاه در نیمه نخست امسال نسبت به سالهای گذشته رشد بسیار خوبی داشته است، تصریح کرد: این رقم تا آخر سال نیز افزایش خواهد داشت و درحال حاضر حجم قراردادهای صنعتی این دانشگاه از بودجه عمومی دانشگاه نیز چنددرصد بیشتر است.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه قراردادهای صنعتی شاخصی در حوزه نفت، فناوری اطلاعات و مباحث زیست محیطی دارد، افزود: علاوه بر آن باشگاه مهارت و اشتغال دانشگاه سال قبل افتتاح شد و با وجود شیوع بیماری کرونا توانستیم دوره های خوبی را برگزار نماییم.
نیکبخت اشاره کرد: در دانشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان فعالیت می نمایند که بیش از ۳۰۰ محصول دانش بنیان و ۱۴۰ خدمت دانش بنیان ارائه می کنند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیرفناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: درحال حاضر شرکت های دانش بنیان این دانشگاه بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول دانش بنیان ارائه می کنند ضمن آنکه پروژه ملی ابررایانه در این دانشگاه درحال انجام است و این ابررایانه از قدرت پردازش بسیار بالا برخوردارست که اهمیت این پروژه در بومی بودن دانش متخصصان آنست.
منبع:

1399/11/23
13:13:56
0.0 / 5
1051
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان لیمو بلاگ