كاهش هدر رفت صنایع معدنی با سامانه كنترل آسیاب های معدنی

كاهش هدر رفت صنایع معدنی با سامانه كنترل آسیاب های معدنی

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان به دانش فنی تولید سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری بهینه سازی و کنترل آسیاب های معدنی بعنوان یکی از تجهیزات گلوگاهی صنایع معدنی رسیدند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، عماد جمعه زاده، مدیرعامل یکی از شرکت های فناور با تاکید بر اینکه طی 15 سال کار تحقیقاتی در حوزه خردایش توانستیم به دانش فنی کنترل و بهینه سازی خیلی از تجهیزات مانند آسیاب های معدنی دست یابیم، اظهار داشت: سامانه بهینه سازی و کنترل آسیاب های معدنی از دستاوردهای تحقیقاتی ما است که می تواند لطمه های معدنی را کنترل و کارایی را افزایش دهد.
بگفته وی این سامانه که مجموعه یکپارچه ای از سخت افزارها و نرم افزارهای گوناگون است و در محل های گوناگون قابل نصب است و بوسیله آن می توان به صورت خودکار وآنلاین معیارهای مورد نیاز را اندازه گیری نمود.
جمعه زاده درباره کارایی این سامانه بهینه سازی و کنترل اظهار داشت: بعد از دریافت معیارهای کارکرد بهینه، هرکدام از این معیارها به سیستم کنترل سامانه انتقال یافته و تجهیزات خط را در حالت بهینه کنترل می کنند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: باتوجه به دانش فنی که در این ارتباط کسب کردیم تمامی معیارها مانند خردایش ها، سرعت ها، نیروها، توان های موتور و آمپر، به میزان خروجی بهینه تنظیم می شوند.
این فعال فناور این سامانه را جزو تجهیزات گلوگاه های صنایع معدنی دانست و افزود: با بهره بردن از این سامانه می توان از هدررفت به طور متوسط هر ساعت 200 میلیون تومان به سبب توقف فعالیت یا عملکرد نامطلوب تجهیزات، جلوگیری کرد.
بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، جمعه زاده، افزود: نمونه مشابه تا دو سال قبل امکان واردات داشت و به طور متوسط 5 تا 6 میلیارد تومان فروخته می شد؛ اما در حاضر نه فقط امکان واردات آن به کشور وجود ندارد بلکه با نوسانات نرخ ارز، قیمتی چند برابری یافته، این در حالیست که نمونه ایران ساخت با صرفه جویی در منابع ارزی و صنعت معدن، از ارزبری سالانه 1000 میلیارد ریال جلوگیری می کند.1399/11/25
14:41:29
0.0 / 5
1041
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴