فراخوان یك میلیون خودروی بنز به سبب نقص نرم افزاری

فراخوان یك میلیون خودروی بنز به سبب نقص نرم افزاری

شرکت مرسدس بنز فراخوانی برای تعمیر نقص نرم افزاری بیش از یک میلیون خودروی تولیدی خود صادر کرده تا مالکان این خودرو ها به نمایندگی های آن مراجعه کنند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ورج، نقص مورد اشاره مربوط به نرم افزاری موسوم به ای کال است که باید پس از وقوع سوانح رانندگی موقعیت جغرافیایی خودروی لطمه دیده را شناسایی و برای نیروهای امدادی ارسال نماید. نقص این نرم افزار موجب می شود که موقعیت جغرافیایی اعلام شده توسط آن اشتباه باشد.
مشکل مورد اشاره سبب شده تا تنها شعبه مرسدس بنز در آمریکا بیش از ۱.۲۹ میلیون خودروی تولیدی این شرکت را جهت بررسی فرا بخواند. این نقص فنی می تواند نیروهای امدادی را برای نجات جان سانحه دیدگان در یک تصادف به محلی اشتباه بفرستد و تبعاتی جبران ناپذیر بوجود آورد.
خودروهای تولیدی بنز که دارای این نقص فنی هستند، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ تولید شده اند و از کلاس سی ال ای، جی ال اِی، جی ال ای، جی ال اس، اس ال سی، ای، جی تی، سی، ای، اس، سی ال اسی، اس ال، بی، جی ال بی، جی ال سی و جی هستند.
تا به حال مواردی از خسارت معنوی یا مادی به سبب نقص نرم افزاری مورد اشاره گزارش نشده، با این وجود بنز از به روزرسانی رایگان نرم افزار ای کال برای جلوگیری از وقوع هرگونه مشکل احتمالی در آینده از تاریخ ۶ آوریل آگاهی داده است. بررسی های بنز نشان میدهد قطع احتمالی منبع برق ارتباطی این نرم افزار عامل اشتباه در نمایش موقعیت جغرافیایی خودرو های لطمه دیده در جریان تصادف است.

1399/11/26
15:37:46
0.0 / 5
1056
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان لیمو بلاگ