نیمه اول ۱۴۰۰ انواع واكسن كرونای ایرانی به تولید می رسد

نیمه اول ۱۴۰۰ انواع واكسن كرونای ایرانی به تولید می رسد

به گزارش لیمو بلاگ سال آینده انواع مختلفی از واکسن های کرونا که در کشور در حال آزمون و خطا است به بازار می رسد تا بیماران با محصولی بومی درمان شوند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، تولید پنج واکسن درمان کرونا در دستور کار قرار گرفته است. محصولاتی که با روش های فناورانه ای در حال گذراندن مراحل تست های بالینی و ورود به بازار هستند. این محصولات با توانمندی متخصصان داخلی و برخی با همکاری دیگر کشورها به مرحله آزمون و خطا رسیده اند. یونیسف اعلام نموده که ایران هشتمین کشور تولیدکننده واکسن است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگران ایرانی روش های مختلفی را برای تولید واکسن برگزیده اند. یکی از این راه ها تولید واکسن خوراکی است که فاز تولید آن سال آینده بعد از طی مراحل تحقیقاتی آغاز خواهد شد.
مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به اینکه توانمندان کشور از آغاز شیوع بیماری کرونا به ساخت واکسن ورود کردند، اظهار داشت: ایران با تولید همه این واکسن ها به یکی از قطب های سازنده واکسن کرونا بدل خواهد شد.
وی ادامه داد: تا شهریور سال آینده واکسن ایرانی کرونا در انواع مختلف به تولید می رسد و ما بعنوان قطب تولید واکسن در دنیا محسوب خواهیم شد. هم اکنون شرکتهای دانش بنیان و سایر شرکت ها به چهار تا پنج شیوه به تولید واکسن ورود کرده اند.
قانعی همینطور بیان نمود: تا زمان ساخت و نهایی شدن واکسن های ایرانی کرونا، واکسن های خارجی و مطمئنی از دیگر کشورها خریداری شده است و طبق زمان بندی های اعلام شده به گروه های هدف تزریق خواهد شد.
منبع:

1399/12/07
12:53:15
0.0 / 5
774
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ