با تلاش فناوران داخلی؛

امكان تولید زخم پوش با میكروالیاف حاصل از دستگاه ایران ساخت فراهم گردید

امكان تولید زخم پوش با میكروالیاف حاصل از دستگاه ایران ساخت فراهم گردید

به گزارش لیمو بلاگ تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس با ساخت دستگاه ˮترریسیˮ امکان تولید میکروالیاف برای کاربرد در زخم پوش ها را در کشور فراهم کردند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، یکی از شرکتهای دانش بنیان نوع ۲ مستقر در پارک فناوری پردیس با طراحی و ساخت دستگاه "ترریسی" کارگاهی مبادرت به تولید زخم پوش ‎هایی کرده است؛ از این دستگاه برای ساخت میکروالیاف پلیمری از محلول های پلیمری استفاده می شود.
این میکروالیاف می توانند به صورت بی بافت یا بعد از فراورش با دستگاههای بافندگی به صورت بافته شده بعنوان پانسمان های پیشرفته برای درمان زخم های دیابتی، بستر استفاده شوند. این زخم پوش ها دارای تأییدیه دانش بنیان است.
علاوه بر این، الیاف تولیدی با روش ترریسی برای ساخت فرش، موکت، پوشاک، مواد غذایی و استقامت دهنده های لیفی هم قابل استفاده می باشد، ضمن آنکه الیاف تولیدی می توانند برای صنایع هوا-فضا و نظامی هم مورد استفاده قرار گیرند.
از مهم ترین خصوصیت های این دستگاه می توان به فرآیند بومی سازی شده، قیمت فروش پایین تر حتی نسبت به نمونه چینی، امکان تغییر در ادوات و قسمت های دستگاه با عنایت به سفارش مشتری و مشاوره با تیم فنی شرکت داخلی به صورت مستمر اشاره نمود.
هم اکنون، این دستگاه با هدف ساخت میکرو الیاف مورد استفاده در تجهیزات پزشکی (پانسمان های پیشرفته پزشکی) ساخته شده است. اما این توانمندی در تیم تحقیق و توسعه این شرکت وجود دارد که در صورت نیاز سایر صنایع نیز، دستگاه مورد نظر با تغییرات مورد نظر مشتری ساخته و ارائه شود.
مریم زارع مجری طرح در گفتگو با ایسنا، تولید میکروالیاف را از دستاردهای این شرکت دانش بنیان دانست و اظهار داشت: محصول این دستگاه، میکرو الیافی هستند که پس از پیمودن مراحل مختلف به پانسمان تبدیل می شوند.
وی تصریح کرد: میکرو الیاف ساخته شده دارای مجوزهای سازمان غذا و دارو است.
زارع همینطور از موفقیت این شرکت برای دریافت ۵ گرنت فناوری از ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاع داد و خاطرنشان کرد: تولید داروی ضد ویروسی "آسیکلوویر" از دیگر دستاوردهای ما به حساب می آید.1399/12/08
20:25:58
0.0 / 5
1011
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴