مدیركل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم خواستار شد

ضرورت تمركز دانشگاهیان برای پژوهش در حوزه های تخصصی

ضرورت تمركز دانشگاهیان برای پژوهش در حوزه های تخصصی

به گزارش لیمو بلاگ مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم در نشست با مسئولان دانشگاه سمنان که با محوریت «بررسی انجام طرح های پژوهشی برای حل مشکلات جامعه و نیز کاربردی کردن دوره های کارآموزی برای دانشجویان» برگزار شد، اظهار داشت: تمرکز دانشگاهیان برای پژوهش، در زمینه ظرفیت های در رابطه با استان خودشان باشد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدسعید سیف در این جلسه با اعلان اینکه برنامه های درسی و بازبینی آنها در وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفته که بر این اساس دفاتر ارتباط با صنعت و معاونان پژوهشی باید دراین زمینه فعال تر شوند، اظهار نمود: در بخش کارآموزی هم باید زمینه حضور دانشجویان در شهرک های صنعتی فراهم گردد که تأثیرگذاری بیشتری در زمینه یادگیری دروس داشته باشند.
وی اشاره کرد: پایان نامه ها از جنبه پژوهشی کمک مهمی برای انجام پروژه ها هستند و این مساله دغدغه مهمی برای وزارت علوم است و امیدواریم جذب دانشجو و انجام پایان نامه ها در دانشگاه ها به صورت هدفمند باشد.
سیف به هدف گذاری های وزارت علوم در زمینه ارتباط با صنعت اشاره نمود و اظهار داشت: در وزارت علوم تلاش شده محیطی فراهم گردد که دانشگاه ها خودشان در زمینه های پژوهشی عمل کنند و نکته دیگر اینکه قراردادهای پژوهشی فقط برای درآمدزایی نباشد و حل مشکلات باید بعنوان هدفگذاری اصلی قرار گیرد.
دکتر سیف الله سعدالدین، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان نیز در این جلسه با اعلان اینکه درصدد هستیم دفاتر R&D شرکت های تولیدی در داخل دانشگاه مستقر شوند، خواهان استمرار و افزایش سهمیه امریه سربازی برای دانشگاه سمنان شد.
دکتر ورامینیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان نیز گزارشی از برنامه های مهارت آموزی دانشگاه برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه کرد و اظهار داشت: برای گذران دوره های کارآموزی قسمتی از دروس دوره های کارشناسی در بعضی از رشته ها نیز جایزه ای برای بهترین پروژه تعیین شده که امیدواریم به سرانجام برسد.
وی اضافه کرد: همین طور برمبنای تفاهم نامه با اداره کل فنی و حرفه ای استان سمنان در نیمسال گذشته برای یکهزار و ۳۰۰ نفر دوره مهارتی انجام شد و الان نیز یک هزار و ۲۱۱ دانشجوی دیگر برای گذراندن این دوره ها که به صورت واحد درسی محسوب نمی گردد، ثبت نام کرده اند.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در آخر این جلسه لوح تقدیری از طرف معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط دکتر سیف به دکتر نیاستی و دکتر شکوری از اعضای هیئت علمی دانشگاه سمنان که در زمینه ارتباط دانشگاه و صنعت بعنوان برتر شناخته شده بودند، اهدا شد.
منبع:

1399/12/16
23:09:02
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: پژوهش , تولید , دانشگاه , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳