در مدار زمین صورت می گیرد؛

راه اندازی شبكه ماهواره ای برای عرضه جهانی خدمات نسل پنجم

راه اندازی شبكه ماهواره ای برای عرضه جهانی خدمات نسل پنجم

به گزارش لیمو بلاگ شرکتهای لاکهید مارتین و امنی اسپیس قصد دارند با همکاری یکدیگر فناوری را برای عرضه خدمات نسل پنجم در مقیاس جهانی ابداع کنند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از نیواطلس، این دو شرکت قصد دارند شبکه ای از ماهواره ها را در مدار زمین مستقر کنند تا این ماهواره ها بتوانند شبکه های بی سیم زمینی نسل پنجم را تکمیل کنند.
شبکه های قبلی تلفن همراه بیشتر برای عرضه خدمات مخابراتی صوتی یا مشاهده ویدیوهای باکیفیت قابل استفاده بودند، اما شبکه های نسل پنجم می توانند حجم زیادی از اطلاعات را در عرض چند ثانیه منتقل کنند و بنابراین با استفاده از آنها طیف گسترده ای از خدمات تفریحی، حرفه ای، چندرسانه ای و غیره در دسترس قرار می گیرد.
خدمات نسل پنجم می تواند کاربرد نظامی هم داشته باشد و از آن برای برقراری ارتباط میان کشتی های جنگِی، نیروهای مسلح، هواپیماها، ماهواره ها و حتی سربازان پیاده استفاده نمود. ترکیب خدمات نسل پنجم با هوش مصنوعی صحنه های نبرد را متحول می کند و افزودن سنسور به ابزار نظامی به کسب اطلاعات گسترده تری منجر می شود.
شبکه نسل پنجم لاکهید مارتین و امنی اسپیس بر روی طیف فرکانسی ۲ گیگاهرتز راه اندازی می شود و ارتباط مستقیم بین ابزار و وسایل مختلف را ممکن می کند. هنوز زمانی برای تکمیل و راه اندازی این شبکه اعلام نشده است.


منبع:

1400/01/05
23:59:57
5.0 / 5
1131
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳