در قالب تحقیقات یك شركت دانش بنیان صورت گرفت

تصویربرداری از خیابان ها با ژئو رادار سه بعدی ایرانی

تصویربرداری از خیابان ها با ژئو رادار سه بعدی ایرانی

به گزارش لیمو بلاگ پژوهشگران یكی از شركتهای دانش بنیان موفق به ساخت سامانه ژئو رادار سه بعدی شدند كه كاركرد آن تصویربرداری از محیط های شهری و خیابان ها برای به نقشه درآوردن لوله ها و شریان های حیاتی می باشد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، علیرضا علیاری، مدیرعامل شركت دانش بنیان طراح این سامانه با بیان این كه این سامانه با تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی ساخته شده است، اظهار نمود: در روش مورد استفاده، امواج الكترومغناطیسی با فركانس های مختلف به داخل زمین ارسال و بازتاب این امواج دریافت می شود و مورد تحلیل قرار می گیرد. عمق مفید این امواج كم بوده و به هدایت الكتریكی زمین و مقدار فركانس مورد استفاده بستگی دارد.

مدیرعامل این شركت دانش بنیان همینطور درباره مزایای سامانه ژئو رادار سه بعدی اظهار داشت: مزایای این فناوری نسبت به دیگر روش های غیر مخربی كه در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد، شامل حمل و نقل آسان و قابلیت استفاده در محیط های شهری، مطابقت با معیارهای زیست محیطی، پردازش و تفسیر، سرعت بالای برداشت، قدرت تفكیك بالای عمودی و افقی، اطمینان در شناسایی شریان های زیرسطحی، توانایی بالای شناسایی مواد غیرفلزی و هزینه پایین عملیات می شود.

علیاری تصریح كرد: ساخت این محصول نهایی شده و در مرحله عقد قرارداد با شركت ها و ورود به بازار خدمات مهندسی هستیم.

وی درباره تولید انبوه سامانه ژئو رادار سه بعدی هم خاطرنشان كرد: هنوز به این مرحله نرسیده ایم؛ برنامه ما درباره تولید سامانه این است كه محصول را قبل از تولید انبوه در دو پروژه ارزیابی نماییم تا كاستی ها و عیوب احتمالی آنرا برطرف نماییم و سپس وارد تولید انبوه این سامانه شویم.

مدیرعامل شركت طراح این سامانه درباره اینكه سامانه ژئو رادار سه بعدی این شركت چقدر با نمونه خارجی آن قابل رقابت است، اظهار داشت: نمونه خارجی این سامانه با عمق كاوش پنج متر، در حدود ۲۰۰ هزار یورو قیمت دارد. ما وارد مرحله قیمت گذاری برای این محصول نشده ایم، اما به صورت قطع سامانه تولیدی ما وقتی وارد بازار شود، قیمت پایین تری نسبت به مشابه خارجی خود خواهد داشت. ضمن اینكه نكته مهمی كه در محصول ما وجود دارد، عمق كاوش آن است كه حداقل به ۱۵ متر می رسد، در حالیكه عمق نمونه خارجی در حدود پنج متر است.

علیاری در ادامه درباره برنامه شركت متبوع خود برای ورود سامانه ژئو رادار سه بعدی به بازارهای جهانی، اظهار داشت: ما درباره این سامانه یكسری كارهای پایلوت انجام داده و از محصول هم جواب گرفته ایم، اما برای ورود به بازار جهانی باید در عمل كار جدی تری صورت گیرد و سامانه هم محك جدی تری بخورد تا پس از رفع ایرادات، با قاطعیت بتوانیم وارد بازار جهانی شویم.
1397/11/26
22:08:37
5.0 / 5
4837
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴