توسط یك شركت دانش بنیان؛

كیفیت فرآورده های نفتی با تجهیزات ایرانی سنجیده می شود

كیفیت فرآورده های نفتی با تجهیزات ایرانی سنجیده می شود

لیمو بلاگ: یک شرکت دانش بنیان فرآورده های هیدروکربنی را به تولید رسانده که به افزایش کیفیت فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی می انجامد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، وحید ابراهیمی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اهمیت پیاده سازی استانداردها و روش های تعیین ماهیت و کیفیت فرآورده های هیدروکربنی به کمک تجهیزات و روش های تخصصی اظهار داشت: کاهش هزینه های تولید، استفاده بهینه از منابع، کاهش هزینه های بازرسی، بهبود تکنیک ها و روش های تولید از با اهمیت ترین مزایای کنترل کیفیت محصولات است که با روش های منطبق با استانداردهای روزآمد، توسط فناوران این شرکت دانش بنیان انجام می شود.
خدمات سنجش کیفیت فرآورده ها
این فعال فناور با اشاره به فعالیت بعنوان آزمایشگاه های همکار استاندارد نفت و فرآورده های این حوزه اظهار داشت: کنترل کیفیت توسط این شرکت در طول پروسه تولید محصول و بعد از آن اجرا و بعد از بررسی های کیفی روی نمونه ها، راهکارها و روش های لازم برای بهبود کیفیت ارائه می شود و با آموزش، مشاوره و آزمایش کیفیت این محصولات، تلاش می نماییم کیفیت را افزایش دهیم.
ابراهیمی با اشاره به بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ایران ساخت برای ارتقای کیفی محصولات افزود: علاوه بر دانش فنی بالا و حضور نیروی انسانی متخصص نباید از نقش مهم تجهیزات و مواد شیمیایی در تحقق پروسه افزایش کیفیت غافل شویم. در همین راستا سعی کردیم ضمن تامین بهتر عملکرد آنالیزها و خدمات سنجش، زمینه افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید را در حوزه نفت، پتروشیمی و فرآورده های جانبی فراهم نماییم.
تولید تجهیزات ایران ساخت
مدیرعامل شرکت با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه نفت و پتروشیمی اظهار داشت: این مجموعه با واحدهای آزمایشگاهی تخصصی کیفیت نفت خام، قیر، هیدروکربن ها، روانکارها، گریس، ضدیخ و دیگر مشتقات این حوزه را ارزیابی می نماید.
این فعال فناور با اشاره به تولید تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت کیفیت سنجی افزود: دستگاه تقطیر خودکار یکی از تجهیزات پرکاربرد در آزمایشگاه های نفت و پتروشیمی است و برای اندازه گیری تقطیر در فشار اتمسفر، برای هیدروکربن های آروماتیک صنعتی و مواد وابسته برای محدوده تقطیر مایعات آلی فرارکاربرد دارد.
وی همین طور از ساخت و ارائه خدمات آزمایشگاهی تقطیر در خلاء گفت و اضافه کرد: دامنه کاربرد این دستگاه تعیین محدوده نقاط جوش در خلاء برای فرآورده های نفتی و بیو دیزل است و در فشار و دمای معین صورت می گیرد.
مدیرعامل شرکت به ارائه خدمات با بهره گیری از تجهیز تقطیر در فشار اتمسفر اشاره نمود و افزود: با کمک این دستگاه می توان مشخصات دامنه جوش فرآورده های نفتی مانند محصولات سبک و تقطیر میانی، سوخت های موتور بنزینی را سنجش کرد.
وی با اشاره به سنجش نقطه جوش انواع فرآورده ها اظهار داشت: علاوه بر سوخت های بنزینی، دیگر فرآورده ها همچون سوخت جت، سوخت های توربین هواپیما، سوخت های دیزلی، ترکیبات بیودیزل تا ۲۰ درصد، سوخت های دریایی، حلال های نفتی ویژه، انواع نفتا، حلال های نفتی سفید، انواع نفت سفید و سوخت های مشعل درجه ۱ و ۲ در این دامنه قرار می گیرد.
ابراهیمی، با اشاره به کاهش هزینه های ارزی ناشی از ارائه خدمات کیفیت سنجی فرآورده های هیدروکربنی به یاری تجهیزات ایران ساخت این حوزه گفت و افزود: با پیاده سازی این استانداردها و ارائه خدمات آنالیز با کمک تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت هزینه های تولیدکنندگان برای شناخت کیفیت و ماهیت محصولات کاهش یافته و منجر به افزایش رقابت پذیری تولیداتشان شده است. همین طور کارهای مورد اشاره زمینه را برای بهره گیری از ۲۳ نیروی انسانی متخصص عمدتا در حوزه شیمی ایجاد کرد.


منبع:

1400/01/14
19:49:17
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانش بنیان , سفر
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵