نامه به زاكربرگ؛

نسخه اینستاگرام برای كودكان نمایندگان آمریكایی را نگران كرد

نسخه اینستاگرام برای كودكان نمایندگان آمریكایی را نگران كرد

لیمو بلاگ: توسعه نسخه ای از اینستاگرام برای کودکان، نمایندگان کنگره آمریکا را نگران کرده و در همین راستا آنها با ارسال نامه ای به مارک زاکربرگ سوالاتی در این خصوص را مطرح کرده اند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از تک کرانچ، گروهی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا درباره ایجاد نسخه ای از اینستاگرام برای کودکان به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرائی فیسبوک نامه نوشتند.
در جلسه استماعی که ماه گذشته در کنگره برگزار شد، زاکربرگ گزارش نشریه بازفید درباب بررسی های فیسبوک جهت ارائه نسخه ای از فیسبوک برای کاربران جوان تر را تأیید کرد.
اد مارکی، ریچارد بلو منتال، لوری تراهان و کتی کاستور این نامه را امضا و درباره توانایی این شرکت برای محافظت از حریم خصوصی و سلامت کودکان ابراز نگرانی کرده اند. در قسمتی از نامه آمده است: وظیفه فیسبوک تضمین آنست که هر پلت فرم یا پروژه جدید که کودکان را هدف می گیرد، سلامت کاربران را در اولویت قرار دهد.
همچنین آنها به شکست پیشین فیسبوک در محصولاتی مانند مسنجر کیدز اشاره کردند. این نرم افزار باگی داشت که به کودکان اجازه می داد با افرادی خارج از پارامترهای حریم خصوصی چت کنند.
در بخش دیگری آمده است: باتوجه به چالش های حریم خصوصی و امنیتی پیشین پلت فرم های فیسبوک، مطمئن نیستیم این شرکت بتواند از حریم خصوصی کودکان در نسخه جدید اینستاگرام برای کاربران جوان محافظت کند.
در این نامه سوالاتی درباره شیوه کنترل اطلاعات شخصی کاربران جوان توسط فیسبوک و حذف شدن اطلاعات بعد از حذف حساب کاربری مطرح گردیده است. همین طور آنها از شرکت خواسته اند کودکان را هدف تبلیغات قرار ندهد و قابلیت هایی برای اعتیادآور کردن اپلیکیشن ها به کار می رود را استفاده نکند.
در این نامه به فیسبوک تا ۲۶ آوریل مهلت داده شده تا به پرسش های مربوط به محصول مخصوص کودکان پاسخ دهد.


منبع:

1400/01/20
13:42:13
5.0 / 5
1247
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳