در گفت وگو با لیمو بلاگ اعلام شد

صادرات دستگاهی كه در ۲۰ دقیقه ویروس كرونا را از بین می برد

صادرات دستگاهی كه در ۲۰ دقیقه ویروس كرونا را از بین می برد

لیمو بلاگ: تعدادی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان بر پایه پلاسما سرد و نانو فناوری دستگاه تصفیه هوایی با قیمت یک دهم نمونه آمریکایی را معرفی کردند که در مدت 20 دقیقه قادر به از بین بردن ویروس کرونا است و بگفته آنها این دستگاه به کشورهای همسایه صادر می شود.


فرشته طباطبایی قمی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا تمرکز تحقیقاتی این شرکت را پلاسمای سرد عنوان نمود و اظهار داشت: پلاسما حالت چهارم ماده است و توسعه این فناوری به حفظ محیط زیست زمین کمک شایانی خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه ما پس از تحقیقات گسترده در حال نفوذ فناوری پلاسما سرد به بخش های صنعتی هستیم، اظهار نمود: نخستین صنعتی که وارد شدیم، صنعت بهداشت و درمان است. طراحی و تولید دستگاه های تصفیه و ضدعفونی کننده هوا برمبنای پلاسما سرد همچون محصولات این شرکت دانش بنیان در این حوزه می باشد که مجوزهای آن از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت شده است.
طباطبایی با اشاره به جزییات تصفیه و ضد عفونی کننده هوا، افزود: برای هوا دستگاه های "تهویه"، "ضد عفونی کننده هوا" و "تصفیه هوا" وجود دارد. تصفیه هوا همان دستگاه های هواساز است که در همه خانه ها استفاده می شود و دستگاه های ضد عفونی کننده هوا نیز در جایگاه بالاتر از دستگاه های تصفیه هوا قرار دارد؛ چونکه در دستگاه تصفیه هوا تنها ذرات آلوده را جذب می نماییم، ولی دستگاه های تصفیه کننده ذرات آلوده موجود در هوا را از بین می برد.
وی افزود: در دستگاه تصفیه هوای مبتنی بر پلاسما هیچ ماده دیدنی ندارد، بلکه مبنای این دستگاه الکترونیکی است. این دستگاه دارای محفظه ای است که هوا را مکش می کند و در داخل دستگاه طی فرآیندی شبیه رعد و برق، میکروارگانیسم ها و ذرات آلوده موجود در هوا را از بین می برد و در آخر هوای پاک را خارج می کند.
طباطبایی با اعلان اینکه این نوع دستگاهها نمونه های خارجی دارند و از سال ۲۰۱۳ در دنیا کاربردی شده اند، اشاره کرد: این دستگاه قادر می باشد کلیه میکروارگانیسم های هوا را حذف کند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در این زمینه توضیح داد: میکروارگانیسم ها شامل باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و هرچیزی که در خانواده میکروارگانیسم ها قرار دارند، دارای یک لایه لیپیدی هستند و یون هایی که از دستگاه ساطع می شوند، لایه لیپیدی این میکروارگانیسم ها را محاط و پروتئین آنرا خارج می کند و با خارج شدن ماده پروتئینی، میکروارگانیسم ها کارایی خودرا از دست خواهند داد.
این محقق حذف بوهای نامتبوع را از قابلیت این دستگاه نام برد و تصریح کرد: ما این دستگاه را در بخش های صنعتی مورد آزمایش قرار دادیم و مشاهده کردیم که قادر به حذف ۸۰ درصدی آلاینده های صنعتی است.
طباطبایی با اشاره به قابلیت های این دستگاه در حذف ویروس کرونا، اشاره کرد: در زمینه حذف ویروس کرونا از دانشگاه صنعتی اصفهان تاییدیه آن نیز ستاندن شده است.
بگفته وی این دستگاه تصفیه هوا، قادر به حذف ویروس کرونا در کمتر از ۲۰ دقیقه با کارایی بالای ۹۰ درصد است.
طباطبایی با اعلان اینکه دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده پلاسمای سرد این شرکت قابلیت پاک سازی ۶۰ تا ۱۶۰ مترمربع را دارد، اظهار نمود: برمبنای استانداردها باید میزان پاک سازی دستگاه به متر مکعب ذکر شود که بر این اساس این دستگاه در مساحتی به وسعت ۵۰۰ مترمکعب امکان پاک سازی هوا را دارد.
وی با تاکید بر اینکه تا حالا ۳۵۰ دستگاه از این محصول را به فروش رساندیم، اضافه کرد: تا حالا ۲ پارت صادراتی به کشورهای همسایه داشتیم و نمونه های این دستگاه به کشورهایی چون عمان، ترکیه و قطر صادر گردیده است و نمونه هایی نیز برای تست به کشورهای قطر و ترکیه جهت سفارش ارسال شده است.
طباطبایی با تاکید بر اینکه در فیلترهای دستگاه از نانو الیاف استفاده شده است، اظهار نمود: قیمت این محصول یک دهم نمونه آمریکایی است.
منبع:

1400/01/26
11:06:53
5.0 / 5
1117
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲