قراردادهای صنعتی دانشگاه امیركبیر بیش از ۴ برابر شده است

قراردادهای صنعتی دانشگاه امیركبیر بیش از ۴ برابر شده است

به گزارش لیمو بلاگ رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به رشد 4 برابری جذب قراردادهای صنعتی این دانشگاه نسبت به سالهای قبل اظهار داشت: میزان قراردادهای صنعتی این دانشگاه در سال 99 نسبت به سال 88 بیش از 4 برابر شده است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در سی و یکمین اجلاس روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۱۴ هزار دانشجو است که ۴۶ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه دارای ۵۳۰ عضو هیات علمی است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: این دانشگاه از سال ۱۳۸۶ دارای برنامه راهبردی مصوب است که در سال ۹۳ بازبینی در برنامه راهبردی انجام شد و با جدیت بیشتری برنامه راهبردی مورد توجه قرار گرفت.
وی اشاره کرد: باتوجه به برنامه راهبردی این دانشگاه باید به دانشگاه نسل سوم تبدیل گردد، بدین سبب برای رسیدن به این هدف سه برنامه اجرائی افزایش قراردادهای صنعتی، توسعه کارآفرینی و توسعه مهارت افزایی پیگیری می شود.
وی افزود: تعداد مقالات این دانشگاه هر سال رو به افزایش است و الان به ازای هر عضو هیات علمی حدود چهار مقاله آی اس آی در دانشگاه تولید می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: توسعه مقالات مشترک نیز مورد توجه است و این امر به ارتقای رتبه دانشگاه در ارجاعات کمک زیادی کرده است.
دکتر معتمدی اشاره کرد: حجم قراردادهای صنعتی این دانشگاه رشد بسیار خوبی داشته است و سال ۱۳۹۹ بهترین عملکرد دراین زمینه را کسب کردیم به نحوی که میزان جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه نسبت به قبل رشد ۴ برابری داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در جذب قراردادهای صنعتی رویکرد دانشگاه جذب طرح های بزرگ و ملی بود که دراین زمینه به توفیقات بسیار خوبی دست یافتیم.
دکتر معتمدی درباب توسعه نوآوری و فناوری نیز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف اقدامات خوبی انجام شده و الان شاهد آن هستیم که مراکز نوآوری در کنار دانشکده های این دانشگاه به وجود آمده است.
وی گفت: حالا در کنار هشت دانشکده این دانشگاه مرکز نوآوری به راه افتاده است که پنج دانشکده دیگر نیز در دست اجرا هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در سال ۱۳۹۳ تنها ۱۴ مرکز نوآوری و شرکت دانش بنیان در دانشگاه وجود داشت اما حالا بیش از ۳۱۵ شرکت دانش بنیان در این دانشگاه فعال می باشند.
دکتر معتمدی اظهار داشت: برج فناوری شماره دو این دانشگاه نیز طی چند ماه آتی افتتاح می شود که راه اندازی این برج نیز در توسعه کارهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه نقش به سزایی خواهد داشت.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حوزه فناوری و نوآوری بسیار عالی عجین شده و در این راستا از پتانسیل بخش خصوصی نیز به خوبی استفاده می نماید.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در حوزه جذب کمک ها از موسسات بین المللی رتبه خوبی در بین دانشگاه های کشور داریم و این مساله در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ در بین اساتید است.
دکتر معتمدی اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲۶۰ دانشجوی بین الملل در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی های بین المللی رشد بسیار خوبی داشته است و الان در رتبه بندی کیو اس در حوزه ارجاعات این دانشگاه رتبه ۱۷ را در بین دانشگاه های جهان کسب کرده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: بر طبق رتبه بندی آی اس سی نیز این دانشگاه در سال ۱۳۹۹ رتبه نخست و امسال رتبه دوم را کسب کرده است.
دکتر معتمدی با اعلان اینکه دو برابر شدن ظرفیت خوابگاه های دانشگاه و سلف های دانشجویی از برنامه های اصلی است، اظهار داشت: ظرفیت سلف های دانشجویی ۲ برابر شده است و خوابگاه ها نیز رشد ۳۰ درصدی داشته که امیدواریم تا سال ۱۴۰۴ ظرفیت خوابگاه ها به دو برابر رشد یابد.
وی با اشاره به اصلاحات ساختاری اساسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: باتوجه به اینکه دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده و ۱۳ مرکز تحقیقات بود بدین سبب این مراکز در قالب پردیس ساماندهی شدند و روسای پردیس ها عضو هیات رئیسه دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: با اجرای این برنامه شاهد ارتقا راندمان و همگرایی در سطح دانشگاه شده ایم.
منبع:

1400/01/27
22:16:17
5.0 / 5
1134
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱