ایجاد هسته تحقیقاتی مهندسی زیستی با همكاری اساتید داخلی و خارجی

ایجاد هسته تحقیقاتی مهندسی زیستی با همكاری اساتید داخلی و خارجی

به گزارش لیمو بلاگ رئیس مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس، ضمن اشاره به فعالیتهای تحقیقاتی این مرکز اظهار داشت: علاوه بر تشکیل هسته تحقیقاتی مهندسی زیستی(BERC) با همکاری اساتید داخلی و خارجی، اجرای پروژه تولید کیت تشخیص صحرای در خصوص تکنیک LAMP در دستور کار این مرکز قرار دارد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از سایت دانشگاه تربیت مدرس، دکتر رهبری زاده در نشست شورای به اهمیت و جایگاه زیست فناوری، تاریخچه مرکز و مهم ترین وظایف مرکز پرداخت و افزود: توسعه و گسترش پژوهش در زمینه های مختلف علم زیست فناوری، ایجاد زمینه مناسب برای ارتقای فعالیتهای پژوهشی در زمینه زیست فناوری، همکاری پژوهشی با موسسات آموزشی و پژوهشی کشور، فراهم آوردن زمینه فعالیت پژوهشگران برای کارآفرینی در حوزه زیستی، دستیابی به فناوری های کاربردی و فراهم آوردن امکان توسعه فعالیت بخش خصوصی در زمینه زیست فناوری را همچون چشم اندازهای مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه است.
وی ضمن اشاره به محورهای فعالیت این مرکز تصریح کرد: برگزاری چهار دوره همایش "روز زیست فناوری"، برگزاری مراسم ارائه جایزه بزرگ بیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس، برگزاری چهار دوره فن بازار زیست، برگزاری چهار دوره ایده بازار زیستی، برگزاری جلسات هم اندیشی با محققان و دانشجویان فعال در زمینه زیست فناوری، بازدید گروهی از نمایشگاه های بین المللی حوزه زیست فناوری، شناسایی اساتید و دانشجویان فعال در حوزه زیست فناوری و تبادل اطلاعات زیستی با موسسات و شرکتهای فعال در حوزه زیست فناوری همچون فعالیتهای این مرکز به حساب می آید.
رهبری زاده برگزاری سلسله نشست های اخلاق زیستی، برگزاری سلسله نشست های کار آفرینی زیستی، جمع آوری اطلاعات اعضای هیات علمی در رابطه با علوم زیستی(بیوتکنولوژی) و تحلیل محتوا، برگزاری دهها کارگاه آموزشی و عملی در حوزه های نوین زیستی را از دیگر محورهای فعالیت مرکز تحقیقات زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس نام برد و خاطرنشان کرد: علاوه بر آن نسبت به ایجاد مرکز مجازی شتاب دهنده زیستی با همکاری هلدینگ اقدام شده است.
رئیس مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری ضمن اشاره به فعالیتهای هسته تحقیقاتی مهندسی زیستی این مرکز، خاطرنشان کرد: هسته تحقیقاتی مهندسی زیستی(BERC) زیر مجموعه مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس و از سال ۱۳۹۸ با مشارکت اساتید داخلی و خارجی شکل گرفته است. در این هسته تحقیقاتی تلاش در بررسی علمی مسائل مشترک بین علوم مهندسی و پزشکی است. این بررسی ها از جانب اساتید و دانشجویان در ارتباط با هر مبحث علمی صورت می گیرد.
رهبری زاده برگزاری رویداد هکتون کووید ۱۹، برگزاری سلسله نشست های علمی یک روزه، برگزاری همایش روز زیست فناوری(مجازی) و شرکت فعال و حضوری در نمایشگاه ایران- بیو را از فعالیتهای مرکز در سال ۹۹ برشمرد و اضافه کرد: تولید کیت تشخیص صحرای ی در خصوص تکنیک LAMP و تولید نانو ذرات کیتوزان حامل بخش ایموژن گلیکو پروتئین Sکرونا ویروس بعنوان واکسن خوراکی و تنفسی ضد کرونا از طرح های پژوهشی برون سازمانی مرکز در حوزه تشخیص و درمان کرونا است.
منبع:

1400/01/28
09:43:36
5.0 / 5
1119
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴