انعقاد 4 قرارداد شتابدهی در رویداد پیوند

انعقاد 4 قرارداد شتابدهی در رویداد پیوند

لیمو بلاگ: همزمان با برگزاری رویداد پیوند بعنوان رویداد بهم رسانی صاحبان ایده های استارت آپی با شتابدهنده ها 4 قرارداد شتابدهی میان تیم های فناور و شتابدهنده ها به امضا رسید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا نخستین رویداد پیوند بمنظور بهم رسانی صاحبان ایده های استارت آپی در نخستین مراحل شکل گیری ایده و شتابدهنده های دانش بنیان بعنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه جلبک و صنعت ساختمان، بامداد امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه شروع به کار کرد.
این رویداد پیوند به دو حوزه جلبک و صنعت ساختمان اختصاص خواهد داشت. فناوری هایی که در حوزه جلبک جزئیات طرح خودرا به شتابدهنده های دانش بنیان معرفی خواهند کرد شامل "تولید زیست توده هماتوکوکوس پلوویالیس حاوی آستاگزانتین"، "تولید محرک رشد گیاهی همراه با ریز جلبک"، "تولید آستازانتین در گرید انسانی از ریز جلبک"، "استخراج رنگدانه های طبیعی از ریز جلبک ها"، "استخراج آلژینات از جلبک"، "تولید و استحصال رنگدانه های جلبکی" و "تولید مکمل غذایی و دارویی بر پایه میکروجلبک" است.
همین طور طرح هایی که برای جذب شتابدهنده در نخستین رویداد پیوند در حوزه صنعت ساختمان توانمندی های خودرا معرفی خواهند کرد، شامل طرح توجیه ربات های خدماتی، طرح سنتز پلیمر با قابلیت جذب CO۲، طرح دیوارباغ، طرح ژئوکان، Silencer، طرح اصلاح و ارتقاء خواص روسازی آسفالتی، بهسان، اِویمو و مدل سازی سازه با بهره گیری از بسته آموزشی ارغوان است.
فعالیت شتابدهنده ها، هزینه های شایان توجهی دارد و با ریسک های مختلفی نیز هم راه است. بدین سبب در بیشتر کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک های بلاعوض از این نوع فعالیت ها حمایت می کنند. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در امتداد کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری سازی نوآوری ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات و کاربردی کردن دانش از فعالیت شتابدهی ایده های فناورانه حمایت می کند.
این پشتیبانی از طریق رویداد «پیوند» به این شکل خواهد بود که ایده پردازان و استارت آپ هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده اند، طی فراخوانی شناسایی شده و آماده ارائه به شتابدهنده ها می شوند.
در ضمن مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که بصورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، قراردادهای تولید میان شتابدهنده ها و تیم های فناور به امضا رسید.
قرارداد شتابدهی در این رویداد به این شرح است:
طرح "سنتز پلیمر با قابلیت جذب CO۲" میان تیم فناور و یک شتابدهنده
طرح "تولید آلژینات از جلبک" میان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی و یکی از شتابدهنده ها
طرح "تولید و استحصال رنگدانه های جلبکی" میان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و یک شتابدهنده
طرح "تولید نسل جدید سیمان و آجر نسوز با مقاومت" بالا میان تیم فناوری و یکی از شتابدهنده ها
منبع:

1400/02/27
22:23:06
5.0 / 5
1171
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لیمو بلاگ