دعوت از فناورها برای توسعه روش ترمیم لوله های زیرزمینی بدون حفاری

دعوت از فناورها برای توسعه روش ترمیم لوله های زیرزمینی بدون حفاری

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه فرمولاسیون کامپوزیت ترمیم کننده خط لوله زیرزمینی به روش CIPP» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت های دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکتها را شناسایی می کند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهدنمود. این مبلغ بطور مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.
گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه چاره مذکور در این فراخوان باید تا هفتم خرداد ماه سال جاری پروپوزال خودرا بوسیله سایت صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت کنند.

روش CIPP یک روش نوین ترمیم خط لوله زیرزمینی بدون نیاز به حفاری است که بوسیله ایجاد یک لایه کامپوزیتی در درون لوله های لطمه دیده و با بهره گیری از اشعه UV انجام می گیرد.

هدف اصلی این پروژه، دستیابی به نوع و نسبت رزین و الیاف و همین طور معماری الیاف مختلفی است که با تابش اشعه UV به کامپوزیت تبدیل گشته و لوله های زیرزمینی را بدون نیاز به حفاری ترمیم می کند.

انتظار می رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری به نوع و نسبت ترکیبات اولیه مورد نیاز برای فرمولاسیون رزین و الیافی نائل شود که با اشعه UV قابل فرآوری در محل ترمیم لوله باشد.

در فاز دوم این پروژه، تیم مجری به روش پیش آغشته کردن الیاف و معماری الیاف بر روی یک غلاف قابل حمل و قابل انعطاف دست می یابد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقه مندان می توانند تا هفتم خرداد ماه جاری پروپوزال خودرا در قالب فایل WORD بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.1400/03/03
20:49:39
5.0 / 5
1072
تگهای خبر: پژوهش , دانش بنیان , سایت , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ