تیم های ایرانی آماده رقابت های المپیادهای جهانی

تیم های ایرانی آماده رقابت های المپیادهای جهانی

به گزارش لیمو بلاگ با نزدیک شدن به زمان برگزاری المپیادهای علمی اسامی اعضای بعضی از این تیم ها اعلام شده است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، به نظر می رسد همه ی المپیادهای جهانی سال جاری هم همانند سال قبل به صورت مجازی برگزار گردد. ژاپن که میزبان برگزاری پنجاه وسومین دوره ی المپیاد شیمی است، اعلام نموده است که این مسابقه از تاریخ ۲۵ جولای تا دوم آگوست (۳ مرداد تا ۱۱ مرداد) به صورت مجازی برگزار می گردد. مقرر است از ایران محمدحسین برکاتی، مهبد علی یان فینی، احسان نادری دونیق و مهیار افشین مهر در این رقابت ها شرکت نمایند. سنگاپور هم میزبان سی وسومین دوره ی برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر است. این رقابت ها هم از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ ژوئن (۲۹ خرداد تا ۴ تیر) به صورت آنلاین برگزار می گردد. علی صفری، علی شاه علی، علیرضا کاویانی و علیرضا کشاورز هدایتی اعضای تیم ملی المپیاد کامپیوتر ایران هستند.
شصت ودومین دوره ی المپیاد جهانی ریاضی هم در سنت پترزبورگ روسیه و از تاریخ ۱۴ تا ۲۴ جولای(۲۳ تیر تا ۲ مرداد) به صورت مجازی برگزار می گردد. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هنوز اعضای تیم ملی المپیاد ریاضی را اعلام نکرده است. المپیاد زیست شناسی هم که قبلا قرار بود به صورت حضوری در لیسبون پرتغال برگزار شود، با عنایت به انتشار کرونا به صورت مجازی و در تاریخ ۱۸ تا ۲۳ جولای (۲۷ تیر تا ۱ مرداد) برگزار می گردد. اعضای تیم ملی ایران جهت شرکت در این مسابقات زهرا حسینی نیا، ادیب وفا فلاح پور، دانیال آزادی و علی درستی هستند.


پانزدهمین المپیاد جهانی علوم زمین به میزبانی چین برگزار می گردد. بر مبنای تصمیم کمیته بین المللی المپیاد علوم زمین به علت غیرحضوری بودن المپیاد استثنائاً امسال تعداد شرکت کنندگان ۸ نفر اعلام می شود. آنا میرمیرانی، پارسا درزی، امیرمحسن افشاری صالح، امیرپویا دانشوریان، فاطمه احمدنژاد شرامین، سیدپارسا علوی، آرمین نجف زاده و ایمان عبداللهی اعضای تیم ملی ایران جهت شرکت در این دوره از المپیاد جهانی علوم زمین هستند.


هفدهمین دوره ی المپیاد جهانی جغرافیا هم در استانبول برگزار می گردد. اعضای کمیته برگزاری این مسابقه اعلام نموده اند که توافق شده است این المپیاد به صورت آنلاین و در تاریخ ۱۱ تا ۱۵ آگوست (۲۰ تا ۲۴ مرداد) برگزار گردد. نمایندگان ایران در این رقابت ها، محسن نماینده نیاسر، یاسمن خلیلی، فاطمه حیدری و ساینا محمدیان هستند.


المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۲۱ هم مقرر است به میزبانی لیتوانی و در تاریخ ۱۷ تا ۲۵ جولای (۲۶ تیر تا ۳ مرداد) برگزار گردد. برگزارکنندگان این مسابقات در ایام گذشته به صورت رسمی اعلام نمودند که این المپیاد فقط به صورت آنلاین برگزار می شود. هنوز اعضای تیم ملی المپیاد فیزیک کشورمان اعلام نشده است. چهاردهمین دوره ی المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک هم که سال قبل به علت انتشار کرونا لغو شده بود، سال جاری به صورت مجازی به میزبانی کلمبیا و در نوامبر برگزار می گردد. نمایندگان ایران در این رقابت ها هم هنوز اعلام نشده اند.
به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، با عنایت به اینکه اغلب این المپیادها در تابستان و به صورت آنلاین برگزار می شود، باید دید با عنایت به قطعی پیاپی برق در فصل گرما، تمهیداتی برای شرکت بدون مشکل اعضای تیم ملی ایران در این رقابت ها اندیشیده شده است یا خیر.
منبع:

1400/03/07
15:09:17
5.0 / 5
1165
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳