در ایالت فلوریدا؛

قانون پشتیبانی از حضور ترامپ در شبكه های اجتماعی بلوكه شد

قانون پشتیبانی از حضور ترامپ در شبكه های اجتماعی بلوكه شد

لیمو بلاگ: یک قاضی آمریکایی قانون وضع شده در ایالت فلوریدا برای ممانعت از اخراج سیاستمداران از شبکه های اجتماعی را نقض و بلوکه کرد، قانونی که می توانست به نفع ترامپ تمام شود.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از انگجت، برمبنای قانون مورد اشاره که قرار بود از امروز پنج شنبه اجرائی شود شرکت هایی مانند فیسبوک در صورت بلوکه کردن یا حذف حساب های کاربری نامزدهای تصدی پست های سیاسی در سطح ایالات ۲۵۰ هزار دلار جریمه می شدند. همین طور امکان جریمه شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک در صورت ممنوع کردن فعالیت مجازی نامزدهای تصدی پست های سیاسی محلی به میزان ۲۵ هزار دلار در روز وجود داشت.
رابرت هینکل قاضی آمریکایی بخش هایی از این قانون را در تضاد با آزادی های مصرح در متمم قانون اساسی ایالات متحده دانسته و پس اجرای این بخش ها را متوقف کرده است.
قانون مورد اشاره مورد حمایت ران دی سنتیس فرماندار ایالت فلوریدا بوده است و وی به فاصله کوتاهی پس از ممنوع شدن فعالیت دونالد ترامپ در فیسبوک، اینستاگرام و توئیتر آنرا پیشنهاد کرد. سیاستمداران جمهوری خواه آمریکایی مدتهاست که شبکه های اجتماعی مشهور در این کشور را به غرض ورزی و ضدیت با جمهوری خواهان متهم می کنند.
این طرح در مجالس محلی نمایندگان و سنای فلوریدا تصویب شده و در ماه می با امضای فرماندار فلوریدا به قانون مبدل شده بود. ولی حالا اجرای آن متوقف شده و گفته می شود گروه های لابی حامی فیسبوک، گوگل و دیگر شرکت های بزرگ فناوری دراین زمینه نقش مهمی داشته اند.


منبع:

1400/04/10
22:48:10
5.0 / 5
1279
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱