فعالان استارت آپی صنایع نرم و خلاق تسهیلات می گیرند

فعالان استارت آپی صنایع نرم و خلاق تسهیلات می گیرند

لیمو بلاگ: مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق از ارائه انواع خدمات مالی به شرکتها و استارت آپ های خلاق از تابستان سال جاری با نظارت و راهبری ستاد فناوری های نرم و خلاق آگاهی داد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، سید مهدی حیاتشاهی با بیان این خبر اظهار داشت: این صندوق از نظر حوزه فعالیت امکان ارائه خدمات به تمامی شرکتها و فعالان اقتصادی را در تمامی حوزه های صنعتی، علمی، فرهنگی، تولیدی و خدماتی دارد و محدودیتی در این مورد ندارد. اما باتوجه به نیازسنجی و اهداف تعیین شده، اولویت و تمرکز فعالیت و خدمات آن در زمینه های صنایع خلاق، نوآور و فرهنگی و سپس فناوری دانش بنیان است. پس با توجه به این که صنایع و شرکت های فعال در زمینه گیاهان دارویی در هر دو بخش نوآوری و خلاقیت و همین طور فناوری فعالیت دارند، شامل اولویت های خدمات صندوق هستند.
وی درباب استارت آپ های صنایع فرهنگی و تیم های خلاق اضافه کرد: استارت آپ ها، تیم ها و فعالان خلاق که فاقد ماهیت حقوقی هستند نیز می توانند از برخی خدمات صندوق مانند سرمایه گذاری، صدور ضمانت نامه، خدمات مشاوره سرمایه گذاری و تجاری سازی و در بعضی موارد تسهیلات بهره مند شوند.
حیاتشاهی با اشاره به اهمیت خدمت دهی به استارت آپ ها، اظهار داشت: استارت آپ ها و تیم های نوپا در زمینه هایی مانند سرمایه گذاری به شرطی که شرایط لازم را دارا باشند، از حوزه های مورد علاقه صندوق برای ارائه خدمات هستند. باید به این نکته توجه داشت که این دسته از متقاضیان باتوجه به شرایط از نظر ریسک و تعیین حد اعتباری و تضامین مرتبط مسلما دارای شرایط ویژه و متفاوتی نسبت به شرکت و دارندگان ماهیت حقوقی خواهند بود.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، در مورد میزان تسهیلات و جزییات خدمات اضافه کرد: بعد از بررسی درخواست متقاضی توسط صندوق و تحلیل آن و بر این مبنا نوع و شیوه خدماتی که برای متقاضی مناسب تر است، به آن پیشنهاد می شود. در صورتیکه این خدمت از نوع تسهیلات باشد، میزان و شرایط آن مشخص و به متقاضی اعلام می شود.
این مسئول زیست بوم صنایع نرم و خلاق ضمن ارائه توضیحات در مورد خاصیت های فنی محصولات، اظهار داشت: صندوق خلاق در ارائه خدمات محدودیتی از نوع سطح فناوری، دانش بنیان و شرکت خلاق بودن و حوزه فعالیت ندارد. هرچند شرکت های خلاق و دانش بنیان یا دارای فناوری و نوآوری خاص، مسلماً برای تمامی سرمایه گذاران و نهادهای حمایت کننده توسعه کسب وکار جذاب هستند.
به گفته ی ایشان، صندوق هم بعنوان یک نهاد اقتصادی و برمبنای منابع در اختیار برمبنای شاخص ها و ریسک های تحلیل شده برای هر طرحی امکان سنجی کرده و تصمیم گیری می کند.
حیاتشاهی در تبیین اولویت ها افزود: اولویت صندوق عمدتا شرکت های کوچک و متوسط دارای خدمات و محصولات خلاقانه و نوآورانه است و مساله فناوری بیشتر ممکنست در کاربرد فناوری در این محصولات باشد نه توسعه خود فناوری.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی همین طور بیان کرد: تمامی شرکت های خلاق که از آن جمله می توان به شرکتها و تیم های فعال در زمینه گیاهان دارویی، نوشیدنی ها و خوراک های سنتی و صنایع و خدمات در رابطه با آنها اشاره نمود نیز در دامنه مشتریان این صندوق قرار می گیرند.
منبع:

1400/04/28
08:07:43
5.0 / 5
849
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵