معاونت علمی اعلام كرد؛

تسهیلات معاونت علمی برای اقامت مهاجران نخبه در ایران

تسهیلات معاونت علمی برای اقامت مهاجران نخبه در ایران

لیمو بلاگ: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 4 نوع از خدمات برای اقامت مهاجران نخبه و کارآفرین در ایران ارائه می شود.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی، سامانه ای برای ثبت درخواست متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی برای دریافت حمایت های خاص مرکز تعاملات بین المللی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری است؛ سامانه ای که می کوشد تا با فراهم کردن مجموعه ای از خدمات و تسهیلات برای مهاجران نخبه و کارآفرین، زندگی در ایران آسان تر، زمینه های رشد و شکوفایی آنها و بهره مندی جامعه ایران از استعدادهای این افراد را فراهم آورد.
برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی در امتداد اجرائی سازی سند جامع روابط بین المللی ایران در خصوص توسعه سازوکار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و دانشجویان خارجی تعریف شده است و پذیرای همه مهاجران نخبه و کارآفرینی است که خواهان اقامت و فعالیت در کشور ایران هستند.
در ادامه با این تسهیلات آشنا می شویم؛
تسهیل اقامت
یکی از خدمات ارائه شده به نخبگان و کارآفرینان مهاجر که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه می شود، اعطای اقامت های بلندمدت ۳، ۵ و ۱۰ ساله در ایران است. این کار به آنها کمک می نماید تا بتوانند از خدمات عمومی چون خدمات بانکی، گواهینامه رانندگی، مجوز اشتغال، مالکیت و غیره بهره مند شوند.
تسهیلات کارآفرینی و نوآوری
این افراد بعد از اقامت در ایران از خدماتی مانند دریافت حمایت برای تأسیس شرکت های دانش بنیان و خلاق بهره مند می شوند. همین طور مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای این افراد تسهیلاتی چون کارآموزی در نهادهای فناور و نوآور را نیز در نظر گرفته است. از دیگر تسهیلات کارآفرینی و نوآوری به این افراد شامل جذب دانش آموختگان برتر در نهادهای فناور و نوآور می شود.
تسهیلات به پژوهشگران و متخصصان
دیگر خدمتی که به نخبگان مهاجر ارائه می شود فراهم کردن شرایط شرکت آنها در کارگاه ها، دوره های آموزشی و تورهای علمی است. این کار در کنار معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری ایران به این افراد، شرایط را برای ارتقای سطح علمی آنها در کشور فراهم می آورد. اعطای تسهیلات مالی به پژوهشگران برتر مهاجر نیز دیگر خدمتی است که به آنها ارائه می شود.
تسهیلات رفاهی
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور با ارائه کمک هزینه حضور در مجامع و کنفرانس های علمی و اعطای وام و کمک هزینه پرداخت شهریه دانشگاه، شرایط حضور این افراد در کشور را تسهیل می کند.


منبع:

1400/06/06
23:01:16
5.0 / 5
1224
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵