ثبت حق امتیاز ماژول دوربینی که از موبایل جدا می شود

ثبت حق امتیاز ماژول دوربینی که از موبایل جدا می شود

لیمو بلاگ: یک تولید کننده چینی موبایل حق امتیاز ماژول دوربینی زیر نمایشگر را ثبت کرده که از بدنه دستگاه جدا می شود و حتی بعنوان دوربین پاپ آپ نیز عمل می کند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از گیزموچاینا، ویوو اخیراً حق امتیاز اختراع جدیدی در سازمان WIPO را ثبت کرده است. این حق امتیاز مربوط به طرح نوآورانه یک موبایل با ماژول دوربین سلفی زیر نمایشگر با قابلیت جدا شدن است. این تولید کننده چینی موبایل در حق امتیاز مذکور درباره یک ماژول دوربین سلفی توضیح داده است که می توان آنرا از بدنه دستگاه جدا کرد. دوربین جدا شدنی مذکور در قسمت بالای موبایل قرار می گیرد و بدون برجستگی با بدن آن یکپارچه می شود.
فناوری دوربین زیر نمایشگر اکنون بطور واقعی ارائه شده است. بدین سبب طراحی این ماژول هرچند نوآورانه اما خارق العاده نیست. در این حق امتیاز جزئیاتی درباره مکانیسم جدا شدن ماژول وجود دارد. علاوه بر آن در اسناد موجود به دو پروسه اشاره شده که اجازه می دهد ماژول به سمت بیرون بچرخد و در نتیجه از لنز متصل شده به نمایشگر مستقل شود. به بیان ساده تر ماژول مذکور بعنوان یک دوربین پاپ آپ عمل می کند. هرچند طراحی ماژول بسیار جالب است اما کارآمدی چندان معلوم نیست.


منبع:

1400/06/08
21:21:20
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: تولید , سازمان , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳