رئیس جهاددانشگاهی؛

الگوسازی موفق پژوهشگاه رویان در زمینه درمان ناباروری

الگوسازی موفق پژوهشگاه رویان در زمینه درمان ناباروری

به گزارش لیمو بلاگ رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: پژوهشگاه رویان، یکی از مجموعه های بسیار معتبر جهاد دانشگاهی، در حوزه پزشکی، در سطح ملی و بین المللی است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، دکتر حمیدرضا طیبی امروز در بیست و دومین کنگره رویان که به صورت آنلاین برگزار شد با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در چهل و یک سال قبل به وجود آمد، اظهار داشت: در ابتدا اساس کار، مشخص کردن حوزه های کاری، با دو نگاه، تأمین نیازهای فناورانه روز جامعه و همینطور رصد و همراهی با تحولات روز علمی و فناورانه در دنیا بود.
وی اظهار داشت: ساختار طراحی شده در جهاددانشگاهی، گروه های پژوهشی برای انجام تحقیقات کاربردی تا تولید فناوری در چارچوب محصول و خدمات و مراکز خدمات تخصصی با ساختار شبه شرکتی، برای عرضه خدمات به صورت حرفه ای به جامعه بود.
طیبی اضافه کرد: خوشحال هستیم که در حوزه های مختلف، بخصوص در حوزه پزشکی، الگوسازی های بسیار موفقی در زمینه های درمان ناباروری، سلول های بنیادی و کاربردهای متفاوت آن، سرطان پستان، زخم های بدخیم و ژنتیک عرضه کرده ایم.
رئیس جهاددانشگاهی، استفاده از یافته ها در حوزه پزشکی، در زمینه کشاورزی و اصلاح نژاد دام کشور را از محصولات جانبی و پر دستاورد این توسعه علمی و فناورانه برشمرد و اظهار داشت: کیفیت کارهای علمی، و فناورانه انجام شده، بگونه ای است که در چارچوب اجرای سمینارهای، علمی مختلف ملی و بین المللی در معرض اطلاع و قضاوت دیگران قرار می دهیم و هم از یافته های پرارزش علمی دیگران بهره مند می شویم.
طیبی تصریح کرد: پژوهشگاه رویان، یکی از مجموعه های بسیار معتبر و خوشنام جهاد دانشگاهی، در حوزه پزشکی، در سطح ملی و بین المللی است.
وی ضمن اشاره به کنگره رویان اظهار داشت: امیدواریم این دو کنگره مهم، در زمینه پزشکی تولید مثل و فناوری سلول های بنیادی، به اهداف از پیش تعیین شده برسد.
رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: کرونا با همه بدی ها و خسارت ها، یک نکته مثبت داشته و آن توسعه ارتباطات مجازی و فراهم شدن امکان حضور محققین از همه کشورها در کنفرانس ها بدون مزاحمت ها و محدودیت های بوجود آمده توسط سیاست بازان و زورمداران است.


منبع:

1400/06/11
10:41:56
5.0 / 5
973
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱