تسهیلات صندوق نوآوری به شرکتها جهت راه اندازی خط مونتاژ در سایر کشورها

تسهیلات صندوق نوآوری به شرکتها جهت راه اندازی خط مونتاژ در سایر کشورها

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان جهت راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور آگاهی داد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد آنلاین یکشنبه های صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۲۶۳ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که این شرکتها در زمینه های مختلف فناوری، محصولات و خدمات پیشرفته ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند.
وی با اشاره به اینکه در طول چند سال قبل تعداد قابل توجهی از شرکتها به توانمندی خوبی دست پیدا کرده اند و به بازارهای بین المللی وارد شده اند و محصولات و خدمات خودرا در کشورهای دیگر بازاریابی کرده و به فروش رسانده اند، تصریح کرد: در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی طبق قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان وظیفه پشتیبانی از این شرکتها را بر عهده دارد، به شکلی که شرکت هایی که به مرحله صادرات رسیده اند را با ابزارهای تامین مالی و شرکت هایی که محصول تولیدشده دارند ولی موفق به صادرات نشدند، با ابزار تسهیلات و سرمایه گذاری یاری خواهیم کرد.
ملکی فر اشاره کرد: بر این اساس شرکت های دانش بنیانی که به لحاظ صادراتی توانمند هستند، اما تا الان نتوانستند وارد حوزه صادرات شوند و یا هنوز جای کار دارند، با سرویس هایی که عمدتاً از جنس توانمندسازی و شبکه سازی است، کمک می نماییم تا بتوانند شبکه صادراتی خودرا در خارج از کشور گسترش دهند و به مقاصد صادراتی شان و به جمع شرکت های صادرکننده بپیوندند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری رویدادهای یکشنبه های صادراتی با تکیه بر این که رویداد امروز شانزدهمین دوره از سلسله رویدادهای یکشنبه های صادراتی با تمرکز در زمینه سلامت با کشور پاکستان است، هدف از برگزاری آنرا توسعه مراودات تجاری شرکت های دانش بنیان ایرانی با کشور پاکستان عنوان نمود.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتها برای صادرات، اظهار نمود: در بخش توانمندسازی صادراتی سه دسته خدمت از قبیل "آموزش" و "ارائه مشاوره صادراتی" و "شبکه صادراتی صندوق" به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود. در بخش شبکه صادراتی یارانه و کمک بلاعوض برای حضور شرکتها در نمایشگاه های خارجی در قالب پاویون، حضور مستقل و نیز حضور در نمایشگاه دائمی خارجی اعطا می شود.
ملکی فر تصریح کرد: در بخش تامین مالی صادراتی نیز بصورت تسهیلات و سرمایه گذاری با نرخ هایی پایین تر از نرخ های معمول از طرف صندوق اعطا خواهد شد تا شرکتها خدمات و محصولات خودرا در کشورهای دیگر به فروش برسانند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور را از تازه ترین تسهیلات این صندوق نام برد که شاید کمتر شرکتی با آن آشنا باشد، تصریح کرد: با برگزاری ۱۵ رویداد یکشنبه های صادراتی تا الان صندوق به سراغ ۱۰ حوزه فناوری رفته است؛ شرکتها را در این رویدادها برای ورود به بازار و قوانین ۹ کشور و دو اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا آموزش داده ایم.
وی افزود: در این رویدادها بیش از ۱۲۷۹ کاربر آنلاین از شرکت های آنلاین و فناور و سایر بازیگران این اکوسیستم داشته ایم و حدود ۱۸۰ جلسه مذاکره اختصاصی بین شرکت های دانش بنیان با بازرگانان و خریداران بالقوه محصولات دانش بنیان و خدمات برگزار کرده ایم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در وضعیت کرونا که امکان سفر وجود ندارد، سعی کردیم پرچم صادرات و ملاقات و مذاکرات را زمین نگذاریم و با ابزارهایی که در اختیار داریم، ادامه دهیم.
وی با اشاره به مزایای مراوده با کشور پاکستان و بهره مندی از ابزارهای توانمندسازی صندوق، اظهار داشت: در سال ۹۸ پاویونی از ۹ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه سلامت برپا شد، همین طور در بهمن سال ۹۹ هیات تجاری متشکل از ۱۲ کشور در جزیره کیش با شرکت های دانش بنیان ملاقات کردند و تجار و بازرگانان پاکستانی از شرکت های ایرانی بازدید نمودند. بخش قابل توجهی از هزینه های بازدید هیات پاکستانی از شرکت های ایرانی از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت گردید.
ملکی فر با اشاره به این که امسال نیز در وبینار حوزه سلامت پاکستان حضور داشتیم، اظهار داشت: علاوه بر اینها چهار نمایشگاه صنعت و ماشین آلات، انرژی تجدیدپذیر، خودرو و حمل و نقل پاکستان یک جا در آبان ماه سال جاری در شهر کراچی برگزار می گردد و صندوق نوآوری از شرکت های علاقمند جهت حضور مستقل در این نمایشگاه ها حمایت خواهدنمود.
وی تصریح کرد: صندوق ۷۰ درصد هزینه ها از قبیل اجاره، غرفه و ساخت را بصورت بلاعوض پس از بازگشت از نمایشگاه پرداخت می کند.
1400/06/15
11:13:56
5.0 / 5
989
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱