در جریان مذاكرات صورت می گیرد؛

تلاش آمریکا و اتحادیه اروپا برای تفاهم بر سر انتقال داده ها

تلاش آمریکا و اتحادیه اروپا برای تفاهم بر سر انتقال داده ها

لیمو بلاگ: مقامات آمریکا و اتحادیه اروپا درحال مذاکره هستند تا طرف اروپایی برای انتقال و ذخیره سازی داده های کاربران خود در خاک آمریکا سخت گیری نکند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از رویترز، دو طرف مدعی هستند مذاکراتشان پیشرفت داشته و آمریکا امیدوار است امکان حفظ اطلاعات کاربران اروپایی اینترنت در آن سوی اقیانوس اطلس وجود داشته باشد.
موفقیت این مذاکرات به ویژه برای شبکه های اجتماعی امریکایی مانند فیسبوک اهمیت دارد، برای اینکه این شرکتها برای تداوم فعالیت به دریافت و ذخیره سازی اطلاعات کاربران دیگر کشورها وابسته هستند.
اتحادیه اروپا در ماه های اخیر قوانین سختگیرانه ای را در مورد حریم شخصی برای کشورهای عضو خود تصویب کرده و آمریکا نیز رویه هایی برای کنترل و بررسی داده های دیجیتال دارد که سبب نگرانی طرف اروپایی در مورد جاسوسی سایبری شده و همین مسائل سبب شد تا طرف اروپایی در حوزه انتقال اطلاعات اتباع خود به خاک آمریکا سختگیری هایی را اعمال نماید.
قرار است مذاکرات دو طرف هفته آتی نیز ادامه یابد. این مذاکرات در شهر بروکسل پایتخت بلژیک انجام می شود.
دور قبلی این مذاکرات در تابستان در آمریکا انجام گرفته بود. گروه آمریکایی انجام دهنده مذاکرات می خواهد هر چه سریع تر طرف اروپایی را قانع کند تا اجازه ذخیره و دسترسی به اطلاعات شخصی اتباع اتحادیه اروپا را در خاک آمریکا بدهند.
دو طرف خود بطور رسمی دراین زمینه اظهارنظری نداشته اند.


منبع:

1400/06/20
21:10:17
5.0 / 5
1004
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳