عرضه نانو عایق هایی كه باعث كاهش مصرف انرژی در تابستان و زمستان می شود

عرضه نانو عایق هایی كه باعث كاهش مصرف انرژی در تابستان و زمستان می شود

به گزارش لیمو بلاگ محققان یكی از شركت های فناور به نانو عایق هایی دست پیدا كردند كه باعث كاهش سیستم گرمایشی و سرمایشی در تابستان و زمستان می شود، ضمن آنكه به علت عمر مفید بالا، قابل استفاده در نمای ساختمان است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش تعرفه های انرژی، ضروری می باشد كه غیر از پنجره ها، دیوارهای ساختمان هم در مقابل گرما و سرما عایق شوند. روش های گوناگونی برای عایق سازی ساختمان وجود دارد، ولی اقتصادی بودن اجرای چنین روش هایی اهمیت دارد.
در این راستا یكی از شركت های فناور، مبادرت به تولید رنگ عایق نانو ساختار كرده است كه می تواند با ضخامت كم و هزینه مقرون به صرفه نسبت به سایر روش ها مبادرت به عایق سازی سطوح كند.
این رنگ بر اصول محافظت از گرما برای طولانی مدت ساخته شده و اثر كلی آن به این صورت است كه هوا در تخلخل های موجود در نانو مواد به كار رفته در تركیب رنگ محبوس می شود و سبب بروز خصوصیت عایق شدن این محصول شده است.
رزین مورد استفاده در تركیب این محصول دارای هدایت حرارتی كم است، ضمن آنكه این رنگ دارای مقاومت بالا در مقابل اكسیداسیون است و برای پیشگیری از انتقال حرارت در دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از این رنگ در نمای داخلی ساختمان سبب می شود گرمایی كه به روش تابش به سطح برخورد می كند، بازتابیده شده كه این امر باعث كاهش اتلاف انرژی در داخل ساختمان در زمستان خواهد شد. استفاده كمتر از سیستم گرمایشی در زمستان و استفاده كمتر از سیستم خنك كننده در تابستان از مزایای این نانو عایق به حساب می آید.
این نانو عایق همینطور قابل كاربرد در نما است؛ چون كه سالیان طولانی می تواند عمر كند و نماهای تمیز و بدون رنگ پریدگی ایجاد كند. این رنگ می تواند آلودگی هایی كه بر روی آن ایجاد می شود را با اشعه UV اكسید و متلاشی كند.
چسبندگی بالا از دیگر مزایای این عایق است، به گونه ای كه احتمال جدا شدن از سطح، ورق شدگی و ریختگی را به حداقل می رساند. خشك شدن سریع نسبت به رنگ های معمول، پایه آب بدون نیاز به حلال و قابلیت اضافه كردن رنگدانه های پایه آب برای تبدیل به رنگ های متنوع از دیگر مزایای این محصول است.1397/12/16
13:41:06
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴