تشریح مأموریت های شبکه بین المللی نانوفناوری ایمن و پایدار در روز 31 شهریور

تشریح مأموریت های شبکه بین المللی نانوفناوری ایمن و پایدار در روز 31 شهریور

وبیناری برای معرفی شبکه بین المللی نانوفناوری ایمن و پایدار در روز ۳۱ شهریور ماه جاری برگزار می گردد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، انجمن علمی نانوفناوری پزشکی ایران، شبکه ایمنی نانو و کمیته استانداردسازی نانو مبادرت به برگزاری وبینار "آشنایی با طرح تشکیل شبکه بین المللی نانوفناوری ایمن و پایدار" کرده است.
در این وبینار که در تاریخ چهارشنبه ۳۱ شهریورماه سالجاری برگزار می شود، ضمن معرفی این شبکه بین المللی به فرصت های محتمل همکاری پیش روی محققان و فناوران کشور با این شبکه در آینده پرداخته خواهد شد.
در آخرین نشست ستاد فناوری نانو، پیشنهاد تکمیلی ایران در خصوص ایجاد یک پلت فرم همکاری در حوزه نانوایمنی بین کشورهای اروپایی و آسیایی با عنوان "شبکه شبکه های نانوایمنی بین اروپا و آسیا" عنوان شد که کلیات آن بعد از بحث و تبادل نظر مورد قبول اکثریت اعضا قرار گرفت و کمیته راهبری اولیه برای تدوین پیشنهاد و عرضه آن به اتحادیه اروپا تشکیل شد.
در این شبکه کشورهای ایران، تایلند و کره جنوبی از آسیا و نمایندگانی از کلاستر نانوایمنی اتحادیه اروپا و کشور اتریش حضور دارند و وظیفه آن تسهیل ارتباطات و همکاری در لایه های مختلف شبکه بازیگران در رابطه با نانوایمنی در دو قاره در چارچوب سرویس ها و فعالیتهای مرتبط می باشد.
در جلسات مختلف برگزار شده با مشارکت نمایندگان و کارشناسان مختلف از کشورهای آسیایی و اروپایی، طرح پیشنهادی در چارچوب یک سند تدوین و برای دریافت بازخورد عمومی انتشار یافته است تا پس از اعمال نظرات عمومی برای تصویب به اتحادیه اروپا عرضه شود.
به نقل از ستاد نانو، نمایندگان مشارکت کننده در تدوین این طرح از نهادهایی شامل ستاد فناوری نانو ایران، کلاستر نانوایمنی اروپا، کمیسیون تحقیقات و نوآوری اروپا، شبکه بیونانت از اتریش، شورای حاکمیتی ریسک نانو (Nano Risk Governance Council)، مالتا اینیشتیو (Malta Initiative)، انستیتو ملی سلامت و ایمنی شغلی آلمان، سازمان OECD و همینطور متخصصین و مقاماتی از کشورهای اسلوونی، دانمارک، نروژ، بلژیک، فنلاند، هلند، سوییس، فرانسه، لوکزامبورگ، اسپانیا، انگلستان و ایتالیا بوده و همینطور از سوی آسیا علاوه بر ستاد نانو، مؤسساتی شامل اکادمیا سینیکا تایوان، نانوتک تایلند، مرکز بیونانوفناوری هند، مرکز نانوفناوری فیلیپین و مؤسسه تحقیقات علوم و استاندارد کره جنوبی نقش داشته اند.
منبع:

1400/06/25
23:42:04
5.0 / 5
694
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳