نانو رنگ های ضدخوردگی راهکاری برای محافظت از سازه های فلزی

نانو رنگ های ضدخوردگی راهکاری برای محافظت از سازه های فلزی

لیمو بلاگ: یکی از شرکت های فناور با بهره گیری از نانو ورقه های اکسید گرافن در رنگ ها، مقاومت خوردگی سطوح مختلف را افزایش داده و موفق به تولید رنگ آلکیدی ضدخوردگی شده است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، تجهیزات فلزی فاقد هرگونه عامل و پوشش ضدخوردگی، ممکنست از داخل و خارج گرفتار زنگ زدگی شود و روش های مختلفی برای جلوگیری از خوردگی وجود دارد که مؤثرترین آنها روش رنگ آمیزی سطوح است.
در این روش رنگ های ضدخوردگی بعنوان یک مانع عمل کرده و از تماس بین ترکیبات شیمیایی و مواد خورنده با فلز میزبان جلوگیری می کنند. فناوری نانو فرصت ایجاد پوشش هایی با خواص بالا را با اضافه کردن مقدار کمی از نانومواد فراهم نموده است.
می توان با بهره گیری از نانوذرات، روکش های مقاوم در مقابل خوردگی تولید کرد. بعنوان مثال، می توان این نانوذرات را در یک بستر آلی وارد کرده و مقاومت رنگ حاصل را افزایش داد.
بر این اساس یکی از شرکت های فناور توانسته با بهره بردن از فناوری نانو، رنگ آلکیدی ضدخوردگی را در مقیاس صنعتی تولید و به بازار عرضه نماید. این محصول برای پوشش سطوح مختلف در کاربردهای داخل ساختمان و صنعتی به کار می رود.
بادوام و مقاوم در مقابل آب، روغن و هوا، چسبندگی بالای رنگ، قیمت مناسب و مقاوم در مقابل خوردگی از مزایای این رنگ ضد خوردگی است.
این شرکت با هدف تولید محصولاتی نوین و کارآمد در عرصه رنگ ها و پوشش ها و با بهره بردن از پشتوانه دانش و تجربه علمی و صنعتی متخصصان و پژوهشگران داخلی، پا به عرصه صنعت کشور گذارده است و درصدد است با بهره گیری از فناوری نانو، کیفیت انواع پوشش های صنعتی، ساختمانی، دریایی و اتومبیلی را بطور چشمگیری افزایش دهد و حتی خواص نوینی در این پوشش ها بوجود آورد.
به نقل از ستاد نانو، قابلیت هایی مانند افزایش مقاومت به خوردگی، خاصیت ضدحریق، ضدخش، ضدجلبک و آنتی باکتریال بودن و افزایش مقاومت به اشعه ماوراء بنفش را می توان بنا به نیاز، توسط علم و فناوری نانو در انواع پوشش ها تقویت کرد.
منبع:

1400/06/26
13:49:30
5.0 / 5
967
تگهای خبر: پژوهش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳