با توجه به فناوری نسل پنجم و به كارگیری هوش مصنوعی،

پشتیبانی از شرکت مخابرات یک الزام مهم برای حاکمیت است

پشتیبانی از شرکت مخابرات یک الزام مهم برای حاکمیت است

مدیرعامل سابق شرکت فناوری اطلاعات اظهار داشت: با اعلان اینکه باتوجه به ورود فناوری های نسل پنجم و فیبر نوری و هوشمند سازی شبکه ها، پشتیبانی از شرکت مخابرات در وضعیت فعلی یک الزام مهم برای دولت می باشد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس رشیدی مهرآبادی، از مدیران قدیمی و پیشکسوت شرکت مخابرات ایران با اعلان اینکه تعرفه مخابرات باید برمبنای هزینه های آن تعیین شود، گفت: نمی گردد تمام حامل های انرژی، سالانه و گاهی دو بار در سال افزایش پیداکند و در مقابل فقط وزرای وقت ارتباطات افتخار کنند که در مقابل افزایش تعرفه تلفن ثابت و مخابرات ایستاده اند.
مهندس رشیدی، عضو هیئت مدیره شرکت FCP فرزانگان با اعلان اینکه باتوجه به تورم های دو رقمی سالیانه، طبیعی است که هیچ صنعتی در صورت افزایش نیافتن تعرفه نمی تواند دوام بیاورد اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران در شرایطی است که روی پا ماندن آن و عدم ورشکستگی آن تا حالا جای تعجب دارد.
وی با اشاره به این که در بحث تعرفه به مخابرات ظلم شده است، اظهار داشت: البته شرکت مخابرات ایران با دارا بودن حدود ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت سرمایه بزرگی در اختیار دارد و بایستی با تغییر رویکرد و تعامل با بنگاه های اقتصادی و تولیدکنندگان تجهیزات، شرکت های FCP و در مجموع با هم افزایی بیشتر با بخش خصوصی، تعامل بهتری در جهت افزایش درآمد و ارائه خدمات جدید مورد نیاز مشترکین داشته باشد.

مدیرعامل سابق شرکت فناوری اطلاعات و عضو فعلی هیئت مدیره شرکت FCP فرزانگان اظهار داشت: شرکت مخابرات باید ضمن همگامی با تکنولوژی های روز و ارائه آن به مردم و ارائه خدمات ارزش افزوده مطابق با فناوری های نسل نو و مورد نیاز مردم، در بخش های فناوری باید حمایت بیشتری از کار آفرینان و شرکت های خصوصی و دانش بنیان داشته باشد و زیرساخت ارتباطی را در اختیار تمام بازیگران صنعت قرار دهد و از فکر و اندیشه جوانان خلاق استفاده بیشتری نماید.
مدیرعامل سابق شرکت فناوری اطلاعات با اعلان اینکه حالا FCP ها و MVNO ها نیز منتظر توسعه واقعی و بهینه مخابرات هستند اظهار داشت: البته مساله تعدد مجوزها وعدم ایفای تعهدات سازمان تنظیم مقررات در این بخش نیز مشکلی دیگر است که در عدم توسعه ارتباطات ثابت نقش داشته است.
وی با اعلان اینکه با تغییر سوییچ های دیجیتال به فناوری IP، تعداد ساختمان های مراکز مخابراتی در شهر تهران را می توان از هشتاد ساختمان به هشت ساختمان کم کرد، اظهار داشت: در بحث توسعه کشوری ارتباطات، تمام اپراتورها و بخش خصوصی باید دست به دست هم بدهند تا وضعیت دسترسی اینترنت در کشور ما جهش بزرگی را تجربه کند.
مهندس رشیدی با اعلان اینکه یک نمونه مهم این افزایش اهمیت در بحث اینترنت اشیا و اتصال میلیارد ها دستگاه به سیستم های مخابراتی است، اظهار داشت: هر روز تاخیر در این مورد ضررهای جبران ناپذیری به صنعت زیرساختی کشورمان وارد می آورد.
وی با اعلان اینکه وزارتخانه ارتباطات و شرکت مخابرات در دو دوره قبلی با FCP ها تعامل بهینه ای نداشته است، اظهار داشت: شرکت مخابرات با مشارکت وهم افزایی با بخش های خصوصی دیگر می تواند درآمد خودرا افزایش دهد.
مهندس رشیدی اظهار داشت: سودآوری حرف اول در توسعه ارتباطات ثابت در دنیا است که در کشور ما به سبب تصمیمات گوناگون نادرست بالادستی، همه بازیگران این عرصه و مهم تر از آن مشتریان بعنوان استفاده کننده حقیقی و نهایی متضرر می شوند.
مدیرعامل سابق شرکت فناوری اطلاعات با اعلان اینکه خیلی از مدیران شرکت های اینترنتی هم اکنون سابقه مخابراتی دارند و علاوه بر اهمیت مخابرات در توسعه، به مجموعه مخابرات بعنوان زیرساخت توسعه کشور تعصب ویژه ای دارند اظهار داشت: هنوز هم دیر نشده است و در صورت اتخاذ تصمیمات درست از بالاترین نقطه حاکمیتی ارتباطات تا شرکت مخابرات و شرکت های کوچک تر می توان جهش قابل توجهی به وضعیت ارتباطات ثابت داد و علاوه بر نجات آن از ورشکستگی، به گسترش زیرساخت ارتباطات ثابت مطابق با نیازهای فزاینده مشتریان و اهمیت حیاتی آن برای توسعه ارتباطات در کشور دست یافت.

1400/08/25
10:05:00
5.0 / 5
478
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲