در یك استارت اپ ؛

۲ محصول تحریمی پر كاربرد در صنعت نفت و آب بومی شد

۲ محصول تحریمی پر كاربرد در صنعت نفت و آب بومی شد

لیمو بلاگ: متخصصان كشور در یك استارت اپ دو محصول تحریمی پركاربرد در صنایع نفت و آب را بومی كردند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «رسوب زا» اولین محصول این استارت اپ است كه به همت متخصصان بومی شد. این محصول در فهرست تحریم ها قرار دارد.
«آسفالتین» نام رسوب است كه در لوله های نفتی تشكیل می شود. وجود این رسوب در لوله ها موجب انسداد لوله می شود در نتیجه موجب بروز مشكلاتی همچون افزایش هزینه های استخراج و كاهش میزان برداشت از مخازن می شود پس با دستگاهی كه امواج الكترومغناطیسی تولید می كند از ایجاد این رسوب جلوگیری می شود كه تولید این دستگاه در انحصار شركتی امریكایی بود. این استارت اپ این انحصار را شكست و با مهندسی معكوس نمونه آزمایشگاهی آنرا ساخته است.
محصول بعدی كه توسط این استارت اپ تولید شده است «لیزر سطح سنج» نام دارد كه اندازه گیری سطح سیالات را انجام می دهد.
در مخازن نفتی برای اندازه گیری سطح از تجهیزات مكانیكی استفاده می شود كه محققان در این استارت اپ این محصول تحریمی را با مهندسی معكوس در داخل كشور تولید كردند.
قطر مخازن نفتی زیاد است پس اندازه گیری سطح اهمیت بالایی دارد. برای اینكه هر ۱ میلی متر جابه جایی ضرر مالی دارد و لطمه نیروی انسانی را كمتر می كند و دقت اندازه گیری را بالا می برد. همین طور كاربرد صنعت لیزر را در صنایع نفتی توسعه می دهد.
هر دو محصول تولیدی توسط این استارت اپ علاوه بر صنعت نفت در حوزه آب باز به كار می آید.

1397/12/22
18:47:13
5.0 / 5
4980
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , مكانیك
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لیمو بلاگ