وزیر كشاورزی:

ماموریت تولید واکسن کرونا از اول باید به موسسه رازی واگذار می شد

ماموریت تولید واکسن کرونا از اول باید به موسسه رازی واگذار می شد

البرز وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه در تولید واکسن کرونا شاید در حق موسسه رازی نامهربانی شده، اظهار داشت: باتوجه به سابقه طولانی فعالیت موسسه رازی و نقش بی بدیل آن در حفظ سلامت کشور؛ باید نخستین مرکزی که ماموریت تولید واکسن کرونا را دریافت می کرد موسسه رازی می بود ولی این اتفاق نیفتاد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا؛ سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه چهارم آذرماه در نشستی که در موسسه رازی با حضور وزیر بهداشت برگزار شد؛ اظهار نمود: از مجموعه وزارت بهداشت درخواست داریم که از موسسه رازی درباب تولید واکسن کرونا حمایت ویژه ای داشته باشد.
وی افزود: واکسن کرونای تولید این موسسه مشتری خارجی هم دارد ولی اولویت اول ما رفع نیاز داخلی و بعد از آن صادرات است.
وی با اشاره به این که فعالیت موسسه رازی همسو و در امتداد کارهای وزارت بهداشت است؛ توضیح داد: بر این اساس از وزرات بهداشت انتظار می رود در حوزه خرید واکسن های موسسه رازی حمایت بیشتری داشته باشد تا سهم این موسسه در بازار افزایش یابد و تولیدات آن به دست مردم برسد.
وی با اشاره به ظرفیت این موسسه در تولید واکسن کرونا افزود: این موسسه ظرفیت دارد تا آخر سال ۴۰ میلیون دز واکسن کرونا و تا شهریور سال آینده ۱۰۰ میلیون دز از این واکسن تولید و عرضه نماید.
وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: موسسه رازی پشتوانه سلامت کشور است و و نقش به سزایی در تامین امنیت غذایی مردم ایفا می کند و به صورتی در این عرصه بی رقیب است.
این مسئول با اعلان اینکه در تولید واکسن کرونا شاید در حق موسسه رازی نامهربانی شده؛ اظهار داشت: باتوجه به سابقه طولانی فعالیت موسسه رازی و نقش بی بدیل آن در حفظ سلامت کشور؛ شاید باید نخستین مرکزی که ماموریت تولید واکسن کرونا را دریافت می کرد موسسه رازی می بود ولی این اتفاق نیفتاد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با این وجود این؛ وقتی ماموریت تولید واکسن کرونا به این موسسه سپرده شد؛ تمام پژوهشگران آن با هدف برآورده کردن نیاز کشور؛ با تمام توان و با تاکید بر دانش و تخصص خود به میدان آمدند.
وی با اعلان اینکه حرکتی که در این موسسه برای تولید واکسن کرونا انجام شده یک کار معمولی نیست؛ اضافه کرد: رازی تنها یک موسسه تولیدی نیست و تلفیقی از اساتید؛ دانشمندان و دانشجویان در کنار هم توانسته اند چرخ این مجموعه را به حرکت درآورند.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اگر موسسه رازی نبود؛ معلوم نبود در زمینه مسائل انسانی و دامی کشور چه اتفاقاتی رخ می داد.
این مسئول اشاره کرد: تولیدات موسسه رازی سبب شده سالانه از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری شود که این در وضعیت فعلی جای قدردانی دارد.1400/09/04
11:20:09
5.0 / 5
552
تگهای خبر: پژوهش , تولید , صادرات
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲