شناسایی باکتری های روده برای بهبود حافظه زنبورها

شناسایی باکتری های روده برای بهبود حافظه زنبورها

به گزارش لیمو بلاگ نتایج یک بررسی جدید از شناسایی باکتری هایی در روده زنبورها خبر می دهند که می توانند به صورت مستقیم بر حافظه بلندمدت این حشرات تأثیر مثبت بگذارند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از نیواطلس، باکتری های مورد اشاره عملکرد شناختی زنبورها را بهبود بخشیده و توانایی های مغزی آنها را ارتقا می دهند. در دهه های اخیر افزایش آلودگی های زیست محیطی سبب شده تا توانایی های شناختی و مسیریابی زنبورها تضعیف شده و از حجم تولید عسل توسط این حشرات کاسته شود.
زنبورها مانند انسان ها باکتری های متنوعی در روده خود دارند که با اینکه این مجموعه باکتری ها کمتر از روده انسان ها هستند، اما مطالعه آنها به انسان ها کمک می نماید تا درک بهتری از نحوه تاثیرگذاری باکتری های روده بر سلامت و رفتار موجودات مختلف پیدا کنند.
پنج گونه باکتری اصلی در روده زنبور عسل وجود دارد که یکی از آنها معروف به Lactobacillus apis عملکرد حافظه زنبورهای عسل را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. زنبورهای عسلی که مقدار بیشتری از این باکتری را در روده خود داشته باشند بیشتر از سایر زنبورها اطلاعات در ارتباط با گل های با کیفیت را به خاطر سپرده و برای مدت بیشتری این اطلاعات را به یاد می آورند.
تحقیقاتی که بر روی چهار گونه باکتری دیگر صورت گرفت نشان داد هیچ یک از آنها باعث افزایش توان حافظه زنبورها نمی شوند.
باکتری های مورد اشاره عامل حفظ یکپارچگی ساختاری مغز با افزایش سن در انسان ها هم هستند.


منبع:

1400/09/07
14:29:52
5.0 / 5
944
تگهای خبر: تولید , كیفیت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳