ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

وزیر ارتباطات هنگام بازدید از ساختمان ایرانسل خطاب به مدیران و کارکنان آن تاکید کرد: شما همینجا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از روابط عمومی ایرانسل، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، با ابراز خرسندی از این که با دستاوردهای شرکت ایرانسل از نزدیک آشنا شده، تاکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در امتداد افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان ارائه خدمات باکیفیت به مردم است، تشکر کنم.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه در کنار توسعه شبکه، باید خدمات پایه و پلت فرم های بومی را هم داشته باشیم، تاکید کرد: شواهد نشان میدهد که جوانان ما چیزی از جوانان کشورهای دیگر کم ندارند. شما همین جا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانسته اید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.
زارع پور با اشاره به نقش کلیدی اپراتورها خصوصاً ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، اظهار داشت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای بیش از پیش کیفیت شبکه، تلاش کند.
وی اضافه کرد: ایرانسل رضایت مشترکان را تا نسبت خوبی جلب کرده و باید این مسیر را با قوت و قدرت ادامه دهد تا مردم حداکثر رضایت را از این اپراتور داشته باشند. ایرانسل باید در امتداد راهبرد وزارت ارتباطات، میدان داری کرده و نقش ملی خودرا در بخش فیبر ایفا کند. ما هم در تسهیل این مسیر، هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم.
وی اضافه کرد: در صورت توسعه شبکه ارتباطات ثابت، خدمات دولت هوشمند به آسانی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و مردم بوسیله یک پنجره واحد، به این خدمات دسترسی پیدا می کنند.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه مطمئن هستم تا اختتام دولت، مردم ارتباطات پرسرعت فیبر را تجربه می کنند، با اشاره به راه اندازی هشتمین سایت 5G ایرانسل، افزود: مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند و اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.
زارع پور با اشاره به ارائه‌ی سامانه‌ی تبادل API توسط ایرانسل و نیز فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه جهت استفاده از خدمات کسب وکارهای دیجیتال مختلف بوسیله سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز خوشی از ارائه‌ی این خدمات توسط ایرانسل، با اعلان اینکه برنامه‌ی ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک نماییم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش افزوده ارائه کنند، تاکید کرد: ایرانسل می تواند بعنوان نخستین اپراتور خدمات دیجیتال، در این عرصه پیشگام باشد و با رگولاتوری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات، این سرمایه‌ی ملی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و خدمات ارزش افزوده‌ی متنوعی به مردم ارائه شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با هم بتوانیم در آینده نزدیک، طعم شیرین استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را به مردم بچشانیم و جایگاه شایسته ای برای کشور در بهره گیری از این فنآوری راهبردی ایجاد نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعه ی زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر تکنولوژی های جدید، اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائه‌ی خدمات دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی قرار گرفت. در این مراسم، همین طور هشتمین سایت 5G ایرانسل، مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و عملیات عمرانی راه اندازی مرکز سوئیچینگ داده‌ی ایرانسل در غرب کشور، بصورت آنلاین شروع شد.

1400/09/12
11:41:50
5.0 / 5
807
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳