تولید ماسک های شیلد از جانب دانش بنیان ها

تولید ماسک های شیلد از جانب دانش بنیان ها

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف موفق به تولید «ماسک های شیلد» شد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، علی زینعلی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت ما با هدف عرضه راهکار ها، خدمات و محصولات در حوزه آلاینده های نوین بخصوص امواج الکترومغناطیس و شیوه های ایمن سازی از سال ۱۳۸۵ فعالیت خویش را شروع کرده است و در عرصه داخلی و بین المللی توانسته سوابق درخشانی داشته باشد.
وی فعالیتهای این شرکت را شامل آموزش شیوه ها و راهکارهای ایمن سازی در مقابل امواج الکترومغناطیس همینطور اصلاح سبک زندگی و نحوه استفاده سالم از وسایل مولد امواج، تولید محصولات ضد امواج نظیر انواع پوشاک ضد امواج برای حفاظت فردی در مقابل امواج الکترومغناطیس، تولید انواع محصولات جهت ایزوله سازی ساختمان در مقابل آلودگی امواج الکترومغناطیس، خدمات اندازه گیری میزان آلودگی امواج الکترومغناطیس طبق جدول ارزیابی زیستی SBM۲۰۱۵ در محیط و تالیف کتاب های «اثرات بیولوژیکی امواج الکترومغناطیس»، «چگونه خانه ای ایمن در مقابل امواج داشته باشیم» (به زبان فارسی، انگلیسی و چینی) و کتاب «گاز رادون؛ اثرات بیولوژیک و شیوه های ایمن سازی» اعلام نمود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد تولید «ماسک های آنتی وایرال مای شیلد» تصریح کرد: این ماسک ها با استفاده از نوعی از الیاف با تکنولوژی بالای پنبه و فلز نقره طراحی شده و بر طبق نتایج آزمایشگاه مرجع انستیتو پاستور و آزمایشگاه لیستر، فعالیت ویروس کرونا را ۹۹ درصد مبتلا به اختلال می کند و با عملکرد بالا سبب از بین رفتن باکتری، میکروب، قارچ و ویروس می شود.
زینعلی اضافه کرد: انواع ماسک های معمولی به علت استفاده از الیاف پلیمری فقط تا چند ساعت می تواند کاربرد داشته باشد و معمولاً گرفتار تجمع آلودگی باکتریایی و ویروسی شده و پس از چند ساعت قابل استفاده نیستند، اما «ماسک های مای شیلد» از نخ نقره و الیاف طبیعی استفاده و عمر آنرا به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است، چون که نقره یک ماده ضدعفونی کننده قوی است و می تواند سبب کشته شدن ۶۵۰ گونه آلودگی میکروبی، باکتریایی، قارچی و ویروسی شود. خصوصیت های برتر این ماسک سهولت تنفس، عدم آلودگی محیط زیست، حفظ خاصیت آنتی وایرالی تا صد بار شستشو، کارآیی آنتی وایرالی برای هرگونه جهش ویروس، دارای سایزبندی های متفاوت و دانش آموزی است.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی اظهار نمود: یون نقره باعث از هم پاشیدن ویروس می شود و فعالیت ویروس را مختل می کند و در صورت ورود به بدن قادر به تکثیر نخواهد بود.
زینعلی همینطور از عقد قرارداد با شرکت هایی از کشورهای انگلستان، فنلاند، امارات متحده عربی و سوئد برای شروع تولید مشترک این محصول اطلاع داد.
منبع:

1400/09/13
23:09:35
5.0 / 5
951
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳