اولین خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی افتتاح شد

اولین خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی افتتاح شد

لیمو بلاگ: اولین خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی با هدف ایجاد فرهنگ کسب و کارهای خلاق افتتاح شد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، پرویز کرمی در مراسم افتتاحیه خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی اظهار داشت: این خانه ها برای شکل دهی به کسب و کارهای حوزه صنایع فرهنگی فناوری های نرم و صنایع خلاق شکل گرفته اند.
وی اضافه کرد: تا امروز نزدیک ۳۰ خانه خلاق در زمینه های مختلف صنایع فرهنگی و خلاق افتتاح شده و ایجاد ۷۰ مرکز در استانهای مختلف نیز در دستور کار قرار دارد.
به گفته دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق، امروز خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی بازگشایی می شود دانش آموزان در طول زندگی باید مهارت های مختلفی کسب کنند. مهارت زندگی، کسب وکار، مهارت هایی که در کنار درس خواندن و آموزش به رشد آنها در جامعه کمک نماید.
کرمی افزود: فاصله این خانه تا دانشگاه تهران یک خیابان است و این نشان میدهد که دانش اموزان ما برای ورود به جامعه، کسب وکار باید آماده باشند و آموزش ببینند. اما این که همه دانش آموزان باید کارآفرین باشند توقع درستی نیست و لزوما همه آنها نمی توانند کارآفرینی کنند. اما هر دانش اموزی باید یک مهارت کسب کند.
در خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی منتورهایی هستند که دانش اموزان را برای ورود به زندگی، کسب وکار و تحصیلات عالی و ورود به جامعه و دانشگاه آموزش می دهند و آماده می کنند.
خانه هایی برای توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به این که یکی از کارهای این معاونت برای شکل دهی شرکت های خلاق ایجاد خانه های خلاق و نوآوری است، بیان کرد: در حقیقت این خانه ها زایشگاه و محل تولد شرکت های خلاق در زمینه های مختلف است. حوزه هایی چون فیلم، انیمیشن، مد و لباس، ورزش و تندرستی، نوآوری های اجتماعی، کسب و کارهای دیجیتال، گردشگری، تولید گیم و اسباب بازی و غیره.
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلان اینکه ۵۰ درصد فارغ التحصیلان ما در رشته های علوم انسانی و فرهنگ و هنر تحصیل کرده اند و خانه های خلاق و نوآوری مکانی است که آنها را برای کسب وکار آماده می کند.
کرمی اظهار داشت: دانش آموزان دبیرستانی مخاطب این خانه هستند. با هماهنگی اتحادیه انجمن های دانش اموزان از خدمات خانه های خلاق و نوآوری استفاده کنند.


منبع:

1400/10/07
22:10:48
5.0 / 5
537
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشگاه , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱