واکس های غیر سیلیکونی ایرانی برای صنعت تایرسازی تولید شد

واکس های غیر سیلیکونی ایرانی برای صنعت تایرسازی تولید شد

به گزارش لیمو بلاگ یک شرکت دانش بنیان با توسعه دانش فنی، موفق به تولید واکس های پلیمری با ساختار غیر سیلیکونی برای کاربرد در صنعت قطعات لاستیک و تایرسازی شد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، معصومه نوجوان، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به تولید رهاساز پلیمری با ساختار غیر سیلیکونی اظهار داشت: این محصول کاربردی بعنوان جداکننده در صنعت تایر و قطعات لاستیک بعنوان جداکننده عمل می کند و در سه سطح با فرمولاسیون متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.
وی رهاساز یا واکس های جداکننده را ترکیبات شیمیایی دانست که یک لایه مسطح، خنثی، نازک و همگن روی سطح قالب، ایجاد و مشکلات ناشی از چسبیدن قطعه به قالب را قبل و پس از ولکانیزاسیون رفع می کند.
نوجوان با تکیه بر این که رهاسازهای با ساختار غیر سیلیکونی برخلاف رهاسازهای سیلیکونی، به علت ساختار شیمیایی خود قادر به فرایند رهاسازی هستند و سطح چربی روی قطعه و قالب به جا نمی گذارند، اظهار نمود: این مورد سبب می شود که قطعات تولیدی بتوانند بعد از تولید، مستقیماً به فرآیندهای بعدی نظیر رنگ کاری، چسب کاری و عملیات تکمیلی دیگر که روی قطعه لازم است صورت گیرد، وارد شوند و احتیاج به مرحله شست وشو با آب و مواد شوینده از بین برود؛ بدین سان چرخه تولید کوتاه شده و قیمت نهایی قطعه هم کاسته می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: رهاسازهای پلیمری دارای ساختار غیر سیلیکونی قابل حل در آب در تولید شیلنگ های شکل دار لاستیکی بر پایه پلیمرهای استاندارد و همینطور برای پلیمرهای سیلیکونی و فلوروکربنی به کار می رود و با قدرت بالای رهاسازی مانع از هرگونه آسیب و خوردگی در سطح داخلی شیلنگ های هیدرولیک می شود.
وی با اشاره به اینکه رهاسازهای غیر سیلیکونی به سادگی توسط آب از سطح قالب شسته می شوند و بدین ترتیب عمر قالب افزایش می یابد، افزود: علاوه بر آن قطعات تولیدی توسط رهاسازهای غیر سیلیکونی، سطح یکنواخت و براقی دارند. پایداری حرارتی و شیمیایی بالا، عدم اثر سوء روی قطعه لاستیکی و عدم ایجاد ضایعات یا حالت چسبناک رزینی روی قالب از دیگر مزایای این محصول به حساب می آید.
منبع:

1400/10/22
12:50:58
5.0 / 5
419
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱