عملیات کشاورزی با تولید بخش جانبی تراکتور سرعت گرفت

عملیات کشاورزی با تولید بخش جانبی تراکتور سرعت گرفت

به گزارش لیمو بلاگ یکی از شرکتهای دانش بنیان با طراحی و ساخت سامانه اتصال سه نقطه بعنوان یکی از ابزارهای جانبی تراکتور، امکان انجام همزمان کاشت، داشت و برداشت را برای کشاورزان فراهم نمود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، بهمن فردی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه مجموعه اتصال سه نقطه جلو تراکتوری ابزاری است که تراکتورها را در عملیات کشاورزی کارآمد می کند، افزود: این دستگاه می تواند ادوات را از روی زمین بردارد و حمل کند، ضمن آنکه این دستگاه با استفاده از یک جعبه دنده کاهنده دور، می تواند توان دورانی را از سر شفت میل لنگ تراکتور دریافت کند و با کاهش دور آن به ۵۴۰ دور در دقیقه، توان دورانی را به جلو انتقال دهد.
وی این دستگاه را یک سامانه جدید و به روز دانست که در کارخانه های مطرح دنیا بستگی به کاربرد، بر روی انواع تراکتورهای باغی، نیمه سبک، نیمه سنگین و سنگین قابل نصب است، تصریح کرد: با استفاده از این سامانه میتوان در عملیات کاشت، داشت و برداشت محصول به صورت هم زمان، از ادوات عقب سوار و جلوسوار تراکتور بهره برد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، فردی ضمن اشاره به جزئیات این دستگاه اظهار نمود: هنگام برداشت گندم در مناطق کوهستانی که امکان تردد کمباین غلات مشکل است، به صورت هم زمان برای برش و بافه بندی محصول، میتوان از یک تراکتور پرقدرت دروگر جلوسوار استفاده نمود. همینطور برای برداشت کاه و کلش میتوان از این ابزار در بخش عقب تراکتور استفاده نمود.
وی با اشاره به اینکه این دستگاه با دارا بودن حالت لولایی در بازوهای تحتانی خود می تواند انواع ادوات جلوسوار را برای نصب در بر بگیرد، خاطرنشان کرد: طرح مجموعه اتصال سه نقطه جلوی تراکتور با حمایت دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله تولید و توسعه رسیده است.
منبع:

1400/11/09
23:18:28
5.0 / 5
401
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱