خدمت رسانی بیش از 130 متخصص ایرانی خارج از کشور در زیست بوم نوآوری

خدمت رسانی بیش از 130 متخصص ایرانی خارج از کشور در زیست بوم نوآوری

لیمو بلاگ: امسال شرکت های دانش بنیان از توانمندی تخصصی و دانشی بیش از 130 متخصص ایرانی خارج از کشور بهره مند شدند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، یکی از طرح های مدنظر در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، بهره مندی زیست بوم فناوری و نوآوری از ظرفیت تخصصی دانش آموختگان، متخصصان، کارآفرینان و اساتید ایرانی خارج از کشور است که ساکن ایران نیستند یا از تاریخ بازگشت آنها به کشور بیش از دو سال نگذشته باشد و حداقل به مدت یک سال خارج از کشور فعالیت نموده باشند.
امسال در قالب طرح پشتیبانی از اشتغال متخصصان ایرانی خارج از کشور، بیش از ۱۳۰ نفر از این افراد در زمینه های فناورانه ای چون آی سی تی، نانوفناوری، زیست فناوری، دارو و سلول های بنیادی در شرکت های دانش بنیان و خلاق مشغول به فعالیت هستند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در این برنامه، برای این افراد شرایطی فراهم گشته است تا همکاری خودرا با اشتغال در شرکت های فناور و مراکز نوآوری و شتابدهنده ها بعنوان مربی، مشاور در زمینه تحقیق و توسعه این بنگاه های اقتصادی شروع کنند.
این کار هم به متخصصان ایرانی خارج از کشور کمک می نماید تا مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین خودرا به داخل کشور انتقال دهند و هم شرایط را جهت استفاده از ظرفیت علمی و حرفه ای متخصصان آنها در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور فراهم می آورد.

منبع:

1400/11/13
09:32:23
5.0 / 5
456
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱