برگزاری دوره های ملی سواد دیجیتال برای کودکان استرالیایی

برگزاری دوره های ملی سواد دیجیتال برای کودکان استرالیایی

به گزارش لیمو بلاگ حزب کارگر استرالیا وعده داده در صورت کسب قدرت، برای محافظت از کودکان استرالیایی دوره های فراگیر سواد دیجیتال برگزار کند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از زد دی نت، حزب کارگر استرالیا می خواهد یک دوره ملی سواد دیجیتال الکترونیک هوشمند را برای دانش آموزان ابتدایی و دبیرستانی راه اندازی کند، البته این در صورتی است که این حزب در انتخابات فدرال آتی آرای کافی را برای تشکیل دولت رای به دست آورد.
این دوره که eSmart Digital Licence+ نام دارد جهت کمک به ارتقای هوش دیجیتال کودکان طراحی شده است. دانش آموزان طی این دوره می توانند از راه بازی ها و داستان های تعاملی حاوی مواد آموزشی، سناریوهای مرتبط و بازتاب های هدایت شده درباره تجربیات شخصی استفاده از فناوری، سواد دیجیتال و رسانه ای خویش را ارتقا دهند.
هنگامی که دانش آموزان این دوره را کامل کنند، گواهی معروف به دیجیتال پلاس دریافت می کنند. از این طریق اطمینان حاصل می شود که منابع ارتقای سواد دیجیتال برای همه کودکان، صرف نظر از این که به چه مدرسه ای می روند، در دسترس می باشد و همه کودکان مهارت هایی را که برای ایمن نگه داشتن آنها به صورت آنلاین نیاز است، آموخته اند.
حزب کارگر قول داده که در صورت کسب قدرت، ۶ میلیون دلار استرالیا بودجه برای این برنامه کنار بگذارد که از این پول برای تأمین مالی آزمایشگاه سواد رسانه ای هوشمند هم استفاده خواهد شد.
این آزمایشگاه یک برنامه آزمایشی است که جهت کمک به معلمان طراحی شده تا آنها به افزایش سواد رسانه ای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۶ ساله و اقداماتی مانند نحوه تشخیص اخبار و اطلاعات نادرست از درست کمک کنند.


منبع:

1400/11/19
12:04:45
5.0 / 5
465
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳