ارائه آخرین دستاوردهای نقشه برداری

ارائه آخرین دستاوردهای نقشه برداری

لیمو بلاگ: رییس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به برگزاری همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 1400 در تاریخ سوم و چهارم اسفندماه امسال، بیست و ششمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی؛ ژئوماتیک 1400 را بستری برای معرفی آخرین توانمندی ها و دستاوردهای حوزه نقشه برداری در کشور دانست.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، علی جاویدانه، رییس سازمان نقشه برداری کشور در آستانه برگزاری بیست و ششمین همایش و نمایشگاه ملی از استقبال چشم گیر پژوهشگران و متخصصان حوزه نقشه برداری کشور آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۵۷ مقاله تخصصی به دبیرخانه علمی همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ ارسال شد که بعد از صرف ده ها ساعت بررسی دقیق مقالات، داوران ۱۲۲ مقاله را برگزیدند که از این بین ۶۲ مقاله در قالب سخنرانی و ۶۰ مقاله در قالب پوستری جهت ارائه در این همایش پذیرفته شدند.
وی ادامه داد: طی دو سال قبل به دلیلهای مختلف همچون شیوع ویروس کرونا همایش ژئوماتیک برگزار نشد، ولیکن امسال سازمان نقشه برداری کشور با برگزاری این همایش بصورت غیرحضوری و وبیناری میزبان فعالان حوزه نقشه برداری کشور خواهد بود. بر این اساس مقالات پوستری در قالب پوستر و مقالات شفاهی به طور ارائه برخط و فیلم در همایش ارائه می شود. مقالات برگزیده همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ نیز در پایگاه علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده و مقاله دهندگان می توانند از امتیاز آن بهره مند شوند. همین طور برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگردهای تخصصی و تقدیر از پیشکسوتان حوزه ژئوماتیک نیز از دیگر برنامه های همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ است. از آنجا که که بحران آب و فرونشست در کشور به عنوان چالش روز بسیار مورد توجه مسئولین قرار گرفته است، میزگردهای تخصصی با موضوع نقش اطلاعات مکانی در مدیریت بحران آب و فرونشست با حضور صاحبنظران برگزار می گردد.
رییس سازمان نقشه برداری کشور یکی از زمینه های تخصصی جهت معرفی تازه ترین تکنولوژوی و فناوری های روز دنیا در زمینه نقشه برداری را نمایشگاه ملی ژئوماتیک برشمرد و اشاره کرد: نمایشگاه ژئوماتیک همزمان با همایش سال جاری نیز بصورت مجازی برگزار می گردد که بستر بسیار مناسبی برای معرفی آخرین توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی در عرصه تولید نقشه و اطلاعات مکانی توسط بخش خصوصی، دستگاه های اجرائی و فعالان این حوزه است.
رییس سازمان نقشه برداری کشور از همه اساتید، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه نقشه برداری کشور جهت حضور در این همایش دعوت بعمل آورد.
به نقل از روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، سازمان نقشه برداری کشور با همکاری انجمن مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک ایران و جامعه مهندسان نقشه بردار ایران و با حمایت ۱۴ دستگاه اجرائی و دانشگاهی بیست و ششمین همایش ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی را که یکی از بزرگترین رویدادهای ملی در زمینه نقشه برداری محسوب می شود؛ سوم و چهارم اسفندماه سال جاری بصورت وبیناری برگزار می نماید.
منبع:

1400/11/28
11:20:35
5.0 / 5
453
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵