تجهیز پمپ بنزین ها به دستگاه ایران ساخت بازیافت بخارات بنزین

تجهیز پمپ بنزین ها به دستگاه ایران ساخت بازیافت بخارات بنزین

محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان دستگاهی برای بازیافت بخارات بنزین با هدف کاهش هدر رفت بنزین و پیشگیری از آلودگی محیط زیست تولید کردند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مهرداد نوابی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه دستگاه بازیافت بخارات بنزین محصول تولیدی این شرکت است، اظهار داشت: نبود این دستگاه در پمپ بنزین ها سبب ایجاد صدمات زیست محیطی و ایجاد بیماری برای کارکنان در جایگاه می شود؛ چون که بخشی از بنزین در هنگام حمل و تخلیه در جایگاه های سوخت و همینطور در هنگام انبارش تبخیر می شود که این مسئله ضمن هدر رفت بنزین سبب وارد شدن زیان مالی به جایگاه داران می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، وی دستگاه بازیافت بخارات بنزین را یک سیستم تبریدی دانست که در دماهای خیلی پایین میعان انجام می دهد و بخارات را به بنزین تبدیل می کند و افزود: شرکت پالایش نفت ایران تصمیم گرفته این دستگاه را در همه جایگاه های سوخت رسانی قرار دهد و هر پمپ بنزین احداثی ملزم است از این دستگاه استفاده نماید تا از صدمات زیست محیطی جلوگیری شود.
نوابی، کاهش آلودگی هوا، جلوگیری از هدر رفتن انرژی و بازگشت بخارات بنزین به چرخه مصرف و کاهش ریسک خطر انفجار و آتشسوزی را از خصوصیت های این محصول نام برد.
منبع:

1400/12/02
11:10:08
5.0 / 5
323
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵