سورنا ستاری در گفت و گوی اختصاصی با لیمو بلاگ خبر داد؛

تدوین دستورالعمل جذب و نگهداری نخبگان کشور تا ۳ ماه آتی

تدوین دستورالعمل جذب و نگهداری نخبگان کشور تا ۳ ماه آتی

به گزارش لیمو بلاگ خراسان شمالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور اظهار داشت: در تلاش هستیم تا دستورالعمل اجرائی بخشنامه جذب و نگهداری استعدادهای برتر و نخبگان در دستگاه های اجرائی کشور، تدوین شود.


دکتر سورنا ستاری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا در مسافرت به خراسان شمالی اظهار نمود: بهمن ماه امسال، دولت بخشنامه جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی را تصویب کرد و بدین منظور نیز باید دستورالعمل اجرائی آن تدوین شود.
وی افزود: به همین دلیل حدود ۳ ماه زمان نیاز است تا دستورالعمل اجرائی آن تدوین شده و به تایید برسد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور درباب ضمانت اجرای این مصوبه اشاره کرد: این اقدام، مصوبه دولت می باشد و همین مورد ضمانت اجرائی آن بشمار می رود.
وی تاکید کرد: در سال ۸۹ مصوبه جذب و به کارگیری نخبگان توسط هیئت دولت به تصویب رسید اما بعد از آن قانون خدمات کشوری تصویب گردید که سبب ملغی شدن این مصوبه هیئت وزیران شد.
وی افزود: حالا نیز در صدد تدوین دستورالعمل اجرائی آن هستیم تا بعد از آن برآورد های لازم برای تعداد نخبگانی که باید به دستگاه های اجرائی معرفی شوند، انجام گیرد.
ستاری به ضرورت ایجاد زیست بومی با هدف تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری نیز اشاره نمود و اظهار داشت: تا آن زمان که بخش خصوصی در زمینه های علمی و پژوهشی سرمایه گذاری نکند، هیچ اتفاقی نمی افتد.
معاون علمی رییس جمهور اظهار نمود: اگر همه به این نقطه که دانشگاه ها مبلغ تغییرات در کشور می باشند و تکیه و استفاده از توانمندی آنها می توانند اشتغال و اقتصاد را بهبود بخشند برسند، اساسا وضعیت کشور بهبود می یابد.
منبع:

1400/12/15
23:27:12
5.0 / 5
227
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴