توسعه همکاریهای دوجانبه بین ایران و قزاقستان

توسعه همکاریهای دوجانبه بین ایران و قزاقستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری و صنعت فضایی قزاقستان بر توسعه همکاریهای دوجانبه تاکید کردند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دومین و آخرین روز سفر به قزاقستان، با «بغدات موسین» وزیر توسعه دیجیتال نوآوری و صنعت فضایی قزاقستان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار رسمی، دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاریهای دوجانبه موضوعات مشترک بین ایران و قزاقستان در زمینه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همکاری در توسعه دولت هوشمند (با توجه به این که کشور قزاقستان یکی از کشورهای پیشرفته در دولت الکترونیک است)، همین طور توسعه همکاریهای صنعت فضایی شامل استفاده از زیرساخت های فضایی دو کشور بصورت مشترک توسعه همکاریهای علمی تحقیقاتی در زمینه فضا و همین طور ساخت ماهواره های مشترک همچون موارد مورد مذاکره بود.

حضور شرکت های ایرانی در بازار قزاقستان هم مورد مذاکره قرار گرفت با استقبال وزیر قزاقستان همراه و قرار شد در نمایشگاهی که یک ماه دیگر در قزاقستان برگزار می گردد شرکت های ایرانی در این نمایشگاه برای عرضه و معرفی محصولات خود حضور پیدا کنند.

در آخر این دیدار زارع پور بطور رسمی از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد که با استقبال طرف قزاقستانی مواجه گردید.

1401/05/19
12:03:44
5.0 / 5
218
تگهای خبر: الكترونیك , سفر , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱