تعبیر رؤیای صادرات کاتالیست های ایرانی در کشورهای دیگر

تعبیر رؤیای صادرات کاتالیست های ایرانی در کشورهای دیگر

لیمو بلاگ: مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان معتقد می باشد زمانی، استفاده از کاتالیست ایرانی در کشور و خارج از مرزها رؤیا بود، اما حالا به همت جوانان و اعتماد به آنها کاتالیست های ایرانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مهندس امیر هومن کریمی وثیق، مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان تولیدکننده کاتالیست در چهارمین همایش "بومی سازی کاتالیست در فرآیند احیای مستقیم آهن" که از بامدادان امروز پنج شنبه، ۲۹ دی با حضور فعالان صنایع فولاد و کاتالیست در جزیره کیش آغاز به کار کرد، صنعت فولاد را یکی از صنایع پیشرو در عرصه اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: زمانی که بحث تحریم ها عنوان شد، شاید بسیاری فکر نمی کردند که زمانی در بخش هایی مانند کاتالیست نیز در دسترسی ها گرفتار مشکل شویم، اما در سال های اخیر به سمتی پیش رفتیم که در این عرصه صاحب تولیدات داخلی شده و این صنعت را به صورتی بومی سازی کردیم.
کریمی وثیق اشاره کرد: زمانی، استفاده از کالای ایرانی در این حوزه برای ما و بسیاری در مرزهای خارج از کشور یک رؤیا بود، ولی حالا کاتالیست های ایرانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند و دارای عملکرد حتی بهتر از نمونه های خارجی هستند. این اتفاق با تلاش جوانان کشور و اعتماد مدیران به این جوانان محقق شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، تنها راه ماندن در این فضا را ترویج امید دانست و معتقد می باشد ملتی که امید نداشته باشد، شرایط خوبی نخواهد داشت.
عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با تکیه بر اینکه در فضای فعلی بسیاری از ما گرفتار مشکلاتی مانند قطع گاز یا بی برقی هستیم، گفت: نباید این شرایط ما را ناامید کند و باید گذشته و مشکلات را به یاد داشته باشیم.
کریمی وثیق با اشاره به برگزاری چندین دوره همایش در ارتباط با صنعت کاتالیست از جانب این شرکت، اشاره کرد: در همایش امسال از چند کاتالیست جدید نیز رونمایی خواهد شد که البته این کاتالیست ها در گذشته در فولاد خوزستان به طور آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و کارکرد آنها بررسی شده است.
به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، چهارمین همایش "بومی سازی کاتالیست در فرآیند احیای مستقیم آهن" از امروز پنج شنبه ۲۹ دی شروع شده و تا اول بهمن ادامه دارد.


 


منبع:

1401/10/29
16:08:27
5.0 / 5
115
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱