معاون علمی رئیس جمهور مطرح كرد؛

پشتیبانی از توسعه اقتصاد دانش بنیان در تکمیل زنجیره ارزش حوزه سلامت

پشتیبانی از توسعه اقتصاد دانش بنیان در تکمیل زنجیره ارزش حوزه سلامت

به گزارش لیمو بلاگ، معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: تکامل زنجیره ارزش در حوزه سلامت را در دستور کار داریم و پیوند شرکتهای دانش بنیان به بالادست زنجیره ارزش سلامت را مورد حمایت قرار می دهیم.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با همراهی علی آقامحمدی مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز وارد استان مرکزی شد تا ضمن افتتاح و رونمایی از مراکز و واحدهای فناور و نوآور، زمینه برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در این استان برقرار شود.
تکامل زنجیره ارزش در زمینه سلامت
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، هدف از این سفر را پیگیری مصوبات دولت در زمینه دانش بنیان ها عنوان نمود و اضافه کرد: پشتیبانی از توسعه اقتصاد دانش بنیان در استانها، از اصلی ترین اولویت های معاونت علمی است و بر همین اساس، این سفر با هدف پیگیری مصوبات دولت در زمینه اقتصاد دانش بنیان و پشتیبانی از پیوند حلقه های زنجیره اقتصاد دانش بنیان استان مرکزی به یکدیگر شروع شدا است.
دهقانی، با اشاره به افتتاح کارخانه تولید ماده موثره اولیه داروی استامینوفن عنوان کرد: تولید این ماده موثره یکی از ضرورت های مهم در چرخه تولید این دارو است که امروز با هدف تکمیل زنجیره ارزش دارو به انجام می رسد.
وی با اشاره به اینکه تکامل زنجیره ارزش در زمینه سلامت را در دستور کار داریم، عنوان کرد: با پشتیبانی از حلقه های پایین دستی زنجیره ارزش به کمک دانش بنیان ها، ضمن ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده واقعی، توسعه پایدار را شاهد خواهیم بود و بر همین اساس، پیوند شرکت های دانش بنیان به بالادست زنجیره ارزش سلامت را مورد حمایت قرار می دهیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، با حضور در یک شرکت دانش بنیان، کارخانه پاراآمینوفنول را در این مجموعه دانش بنیان افتتاح خواهدنمود. این کارخانه با بهره گیری از فناوری بومی، ماده موثره اولیه را برای تولید داروی استامینوفن تولید می کند و ضمن خودکفایی کشور دراین زمینه، صرفه جویی ارزی را به ارمغان خواهد آورد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری همین طور با حضور در پارک علم و فناوری استان مرکزی، پارک فناوری دانش آموزی را افتتاح می کند و از نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان و نوآورانه مستقر در پارک بازدید می کند. گفت و گو با فعالان فناور و نوآوران مستقر در این استان از دیگر برنامه های دهقانی در مسافرت یک روزه به استان مرکزی است.


منبع:

1401/12/19
10:56:58
5.0 / 5
666
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , سفر , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵